Město očima nezávislého člověka

Město dá dětem půl milionu

19.08.2012 18:30

V souladu s rozpočtovým opatřením pro rok 2012, který schválila většina zastupitelů, rozhodla rada města, na návrh OÚRPP, převést půl milionu korun z rezervy zastupitelstva na nákup herních prvků pro dětská hřiště v ulicích Výletní, Kralupská a Jasmínová.

Tyto nové herní prvky budou sloužit dětem jako náhrada za odstraněné herní prvky z důvodu jejich nebezpečnosti a nesplnění evropských norem.

Je velice dobře, že se městské peníze nevyhodí zbytečně, jako tomu v mnoha případech je, ale že budou sloužit našim nejmenším spoluobčánkům. Jen je velká škoda, že se v této částce nenašly peníze i na nové herní prvky do parku u autobusového nádraží ve Staré Boleslavi.

Doufám však, že jakmile bude dokončena rekonstrukce autobusového nádraží, dojde i na děti ze Staré Boleslavi, vždyť ty mají, na rozdíl od dětí z Brandýsa, daleko menší možnost se na hřištích zabavit.

Dříve byl právě park u autobusáku hojně navštěvován rodiči s dětmi a ty se tam mohly opravdu pořádně pobavit. Vím o čem mluvím, neboť právě tam vedly mé kroky pokaždé, když byl u mne malý vnouček. Jenomže pak se na hřiště začali stahovat feťáci a výsledkem byla naprostá devastace všech herních prvků a navíc tam už bylo o strach s dětmi jít, všude se válely použité injekční stříkačky a kolem herních prvků byl neskutečný nepořádek.

Snad se situace zlepší a do parku opět najdou maminky s dětmi cestu a nebudou muset mít strach, že by si děti mohly ublížit. Bude to záležet jenom na přístupu města a především městské policie.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.