Město očima nezávislého člověka

Město koupilo Houštku, aniž by ji potřebovalo

09.06.2012 11:38

Na jednání zastupitelstva se projednával i výkup pozemků v houšteckém areálu. Jednalo se o celkovou výměru 173.076 m2 za cenu 5 milionů korun, což znamená, že cena za 1 m2 byla 29 Kč.

K částce pěti milionů korun je však nutné ještě připočítat 300 tisíc korun plus DPH za zprostředkování prodeje realitní kanceláří AA Blesk. Na můj dotaz, proč město, když už pozemky v Houštce chtělo, nerealizuje obchod vlastními silami, ale musí ještě platit provizi, odpověděl starosta Ondřej Přenosil, že majitel pozemků v Houštce Michal Rašek nenabídl odprodej pozemků přímo městu, ale sepsal nejprve exkluzivní smlouvu s realitkou, která pozemky městu nabídla.

Při pracovním zasedání zastupitelů, když se o výkupu pozemků hovořilo poprvé, byla cena uvedena ve výši 5.250.000 Kč. Podle Ondřeje Přenosila byla tehdy cena navýšena právě o provizi realitky, takže by se pro město neměnilo stejně vůbec nic. Já však dodávám, že by město na této transakci za původně uvedenou cenu, tedy navýšenou o provizi, vydělalo, neboť už cena současné provize sama o sobě je o padesát tisíc korun vyšší, nežli u původně uvedené ceny. A to nehovořím o dalším navýšení ceny o 20 % DPH. Takto ušetřené prostředky se mohly věnovat například sportu, který je v dotacích města rok od roku krácen.

Pozemky v Houštce byly prodány bez budovy někdejších lázní, která má, dle vyjádření místostarosty Nekvasila, odhadní cenu 13 milionů korun, a proto o prodeji nebylo jednáno.

V době, kdy je neustále rozpočet města krácen, v době, kdy stále leží ladem 20.000 m2 pozemků nakoupených radnicí od bývalého majitele nemocnice za 38 milionů korun a dle vyjádření představitelů města, by na nich měla vzniknout pro město relaxačně – odpočinková zóna, byl nákup pozemků v Houšťce pro opozici zbytečně vyhozenými penězi. Město pozemky v Houštce prostě nepotřebuje.Proti výkupu pozemků městem hlasovala opozice, ale nikoliv celá, například Bohumil Javůrek z MO ČSSD II. hlasoval pro nákup těchto pozemků, stejně jako radní Dašek, který je stále členem sociální demokracie a má do 15. června lhůtu k tomu, aby své členství v radě města ukončil. Především proto, že hlasuje v naprosto všech projednávaných bodech s koalicí, i když jeho straničtí kolegové jsou v opozici. Při tomto hlasování se však k němu přidal další člen ČSSD, takže faktickou a tvrdou opozicí nyní činí jenom dva členové boleslavské

MO ČSSD, dva členové SNK a občas členky zastupitelstva za KSČM.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.