Město očima nezávislého člověka

Město přispěje na provoz azylového domu

21.10.2014 11:38

Město, rozhodnutím rady města a zastupitelstva, přispívá na provoz Azylového domu svatého Gerarda v Brandýse nad Labem. Je provozován Arcidiecézní charitou Praha. Arcidiecéze předložila radě města vyúčtování za první polovinu letošního roku a zároveň požádala o proplacení městského příspěvku na druhou polovinu letošního roku.

Finanční prostředky poskytované městem na provoz azylového domu, samozřejmě městský příspěvek nepokryje veškeré náklady, schválilo zastupitelstvo na veřejném zasedání dne 24. 3. 2014. Jedná se o dům, ve kterém charita poskytuje na přechodnou dobu ubytování matkám s dětmi, které se ocitly v neřešitelné životní situaci. Takto využité městské prostředky pomáhají charitě udržet zařízení v chodu a matkám s dětmi zde přežít do té doby, nežli si najdou další ubytování. Podle řádů azylového domu by měl být nejdelší pobyt matky maximálně jeden rok.

Bohužel se v zápisu z jednání rady neobjevil ani jeden údaj o výši městského příspěvku na provoz azylového domu, což by mělo být v oficiálních zápisech z jednání rady města samozřejmostí

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.