Město očima nezávislého člověka

Město přispěje nemocné osobě

03.10.2013 14:43

Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně požádalo radu města o jednorázový příspěvek na rekondiční ozdravný pobyt pro jednu osobu s tímto onemocněním, který by měl proběhnout v letošním roce v bezbariérovém ubytovacím zařízení Dům Exodus v Třemošné u Plzně.

Pacienti prodělavší dětskou mozkovou obrnu zde mají zajištěnu léčebnou rehabilitaci a celodenní program. Náklady na jednu osobu činí 4.000 Kč a zahrnují ubytování, stravu, dopravu a další nezbytné náklady. Sdružení požádalo město o příspěvek ve výši 3.000 Kč a rada města této žádosti vyhověla.

Takto vynaložené veřejné prostředky jsou, dle mého názoru, využity daleko smysluplněji a účelněji, nežli peníze plynoucí neustále moha externím soukromým firmám za činnost, kterou by mohli, a domnívám se, že i měli, vykonávat úředníci radnice za tabulkové mzdy. Peníze dlouhodobě a neustále plynoucí do pokladen soukromých firem, které si z radničních zakázek udělaly jedinou svou pracovní náplň, by mohly být využity právě pro podobné případy, tedy jako příspěvky tělesně postiženým, dětem nebo seniorům. Pro takovéto účely bych pro dotace města zvedal ruku velice rád, na rozdíl od peněz, které plynou do kapes společnostem, které se na městský rozpočet přisály jako klíště a neustále z něj tyjí.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.