Město očima nezávislého člověka

Město uzavře další smlouvu s firmou na získávání dotací

13.07.2013 10:40

Jak ze zápisů z jednání rady města zcela jasně vyplývá, město ve většině případů využívá při zadávání veřejných zakázek služeb firmy S.I.K. Jana Hárovníka. Jak je vidět, nestačí to.

Jakási společnost Ratifico spol. s r.o. navrhla radě města, aby s ní město uzavřelo rámcovou smlouvu o spolupráci. Předmětem této smlouvy je příprava investičních a dotačních programů pro město. Od roku 1990, od kdy se komunální politikou zabývám, buď jako zastupitel nebo jako novinář, jsem o této společnosti nikdy neslyšel ani slovo. Proto mne velice zarazilo, jak a kdy přišla tato firma na to, že by mohla vydělávat z peněz města. Budu se muset dopodrobna touto společností zabývat, abych zjistil, kdo za tím je a o jaké lidi se vlastně jedná, protože mi připadá velice podivné, že jen tak z ničeho nic nabídla městu spolupráci a město ji přijalo.

Rada města totiž tuto spolupráci odsouhlasila a uložila Starostovi města, aby s ní podepsal smlouvu. V zápisu se už neuvádí přesně co bude firma pro město dělat, ale ani za kolik, takže lze předpokládat, že se bude postupovat tak zvanou salámovou metodou, jako je tomu v případě Jana Hárovníka. Ta spočívá v tom, že se bude firma oslovovat na jednotlivé případy a hned se bude vyplácet, aby veřejnost měla velice ztíženou možnost kontroly celkové roční částky výdělku, jako tomu je v případě Hárovníka.

Znovu a opět opakuji, že jsem přesvědčen o tom, že veškeré přípravné a administrativní práce při zadávání a přípravě veřejných zakázek, stejně jako při snaze získávat dotace, by město mělo využívat své úředníky za tabulkový měsíční plat a nikoliv pro každou maličkost najímat externí a drahé firmy. Jenomže to se nikdy podařit nemůže, dokud bude vládnout současná rada města a koalice.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.