Město očima nezávislého člověka

Městská policie dostane nového Dustera

11.06.2014 10:13

Dvacátého třetího března letošního roku bylo MP oznámeno vloupání do vozidla, přičemž pachatel byl stále na místě činu. Hlídka MP proto vyjela k zásahu vozidlem Dacia Duster 4x4 pod majákem a sirénou, aby pachatele dopadla při činu. Vozidlu MP však nedal přednost na jedné z křižovatek další řidič osobního vozu a došlo ke srážce, při které bylo vozidlo, dle vyjádření likvidátora pojišťovny, zcela zničeno.

V současné době toto vozidlo MP velice chybí pro výkon služby. Za havarované vozidlo bylo městu poukázáno celkem 306.915 Kč, a to z části jako pojistné plnění a z části za prodej havarovaného vozidla soukromníkovi. Dle zápisu z jednání rady města došlo u MP k dalším úsporám, a to 20.000 Kč za nákup materiálu a 13.085 Kč za elektrickou energii. Město tedy celkem pro MP disponuje částkou 340.000 Kč.

 

Rada města vypsala poptávkové řízení, lépe řečeno oslovila ty firmy, které měla na seznamu a oslovit chtěla, a samozřejmě jako nejlepší se ukázala nabídka společnosti Auto Kout Centrum s.r.o. z Brandýsa, neboť bylo nad slunce jasnější, že strážníci budou chtít opět tuto čtyřkolku. Město si vybralo nejlepší modifikaci vozidla Dacia Duster 1,5 dCi v úpravě Arctica za 340.000 Kč.

A ejhle, jaká náhoda peníze od pojišťovny a za prodej vozidla a úspory MP činily naprosto stejnou částku, která byla potřebná na zakoupení nové čtyřkolky. Každý z občanů, který tento zápis četl, se při tomto uvedení musel jistě smát při pomyšlení, jak krásně se úspory kryly s nákupem nového vozidla. A tak rada města pověřila ředitele MP Petra Rendla, aby po nákupu vozidla zaevidoval čtyřkolku Dustera do složky Integrovaného záchranného systému. Musíme jenom doufat, že městští strážníci s tímto vozidlem nebudou muset brzo opět zasahovat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.