Město očima nezávislého člověka

Městské listy čekají na šéfredaktora

07.12.2014 15:03

Minulý týden přinesly Brandýské noviny informaci, že sestavením lednového vydání oficiální tiskoviny města Městských listů byl pověřen Jiří Blahút. Téměř okamžitě, jakmile se tato informace rozšířila mezi lidmi, začali se ozývat čtenáři maily na mou adresu se svými nesouhlasnými názory. Z důvodu zveřejněného článku jsem byl požádán místostarostou Petrem Kváčou o schůzku, na které mi vysvětlil příčiny tohoto kroku rady města.

„Jakmile jsme přebrali radnici, přinesla nám redaktorka Městských listů Míková písemnou výpověď z pracovního poměru a nepomohla ani žádost, aby ve své práci pokračovala i nadále. Zároveň jsme oslovili novináře Sellnera, který souhlasil s tím, že by se role šéfredaktora městských listů ujal. Bohužel zrovna v této době musel do nemocnice na poměrně závažnou operaci a my jsme stáli před problémem, jak dál.

Uzávěrka lednového vydání Městských listů byla dlouhodobě stanovena na 8. prosinec a my jsme se ocitli v časovém presu. Aby se lednové vydání městské tiskoviny stihlo, oslovili jsme proto Jiřího Blahúta a pověřili jej na přechodnou dobu sestavením tiskoviny lednového a únorového vydání. Zároveň jsme se dohodli, že mediální komise bude nápomocna, jako jakási redakční rada Městských listů. Jakmile bude náš kandidát na šéfredaktora zdravotně natolik v pořádku, převezme svou funkci a bude ji poté vykonávat. Vzhledem k tomu, že náš kandidát Sellner je profesí novinář, věříme, že budou dodrženy všechny zásady novinářské profese včetně etiky. Předpokládáme, že již březnové vydání tiskoviny by již mohlo být pod jeho vedením. Zároveň doufáme, že z pozice člena mediální komise budete tvorbě Městských listů nápomocen,“ sdělil na schůzce v pátek 5. prosince místostarosta Petr Kváča, který má na starosti vydávání městské tiskoviny.

Tato informace by tudíž mohla uklidnit všechny občany města, kteří se nad jmenováním Jiřího Blahúta do čela Městských listů pozastavili.

Vladimír Kapal

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.