Město očima nezávislého člověka

Městské listy mystifikují občany

07.10.2012 14:56

O tom, že brandýskou radnici ovládla TOP 09, si už cvrlikají i vrabci na střeše, tedy, pokud u nás ještě nějací vrabci jsou. Strana, která měla ve volebním programu vyšetření všech pochybností předešlého vedení města a dokonce těsně před volbami vyhrožovala podáváním na předešlé, ale i současné vedení města, trestních oznámení, na všechny své sliby občanům velice rychle zapomněla.

Aby také ne, když dosáhla toho, co chtěla, tedy dostat se k moci. Smysluplná opozice vůči vládnoucí vrstvě ve městě se smrskla na čtyři zastupitele. Kromě Ivany Čierné – Peterové, která se tvrdou opoziční zastupitelkou stala až po vyhození z funkce místostarostky a jejího kolegy Bendy, je to především kolega Standa Huml a já.

Oba dva jsme byli jako nezávislí na kandidátce Věcí veřejných. Tehdy jsme oba věřili, že program této strany bude naplňován a strana, nejen v nejvyšších patrech politiky, ale na všech úrovních, bude svůj program beze zbytku naplňovat. Oba dva jsme se mýlili. Věci veřejné svým výborným marketingovým tahem oblbly mnoho voličů, dostaly se k moci a velice rychle vyplulo na povrch, že jsou spíše firmou prahnoucí po moci a po penězích, nežli smysluplnou politickou stranou.

Stanislav Huml i já jsme byli na kandidátce jako nezávislí a hned po mém souhlasu s umístěním mého jména na kandidátku jsem prohlašoval, že jsem a vždycky budu nezávislý. A také jsem byl, stejně jako kolega Huml.

Po čase jsme se oba rozhodli, že jako nezávislí v zastupitelstvu a v jeho složení nemůžeme nic prosadit a vstoupili jsme do ČSSD. Domnívali jsme se, že jako  členové v té době druhého nejsilnějšího klubu v zastupitelstvu s pěti mandáty (nejsilnější ODS má mandátů šest), budeme moci lépe prosazovat zájmy občanů města.

Městské listy, v osobě redaktorky Míkové a celé redakční rady městských listů, kterou je rada města, však tuto skutečnost záměrně a úmyslně nebraly a neberou v potaz. Stále u našich jmen uvádějí, že jsme byli zvoleni za VV, nikde se u našich jmen neobjevilo, že jsme řádnými a platnými členy ČSSD a Standa Huml je dokonce předsedou místní organizace.

Záměr je zcela zřetelný a jasný. Po zdiskreditování VV a jejích ztrátě důvěry u voličů nás neustále s touto stranou spojovat. Stanislav Huml dokonce poslal do městských listů důrazné ohrazení. A výsledek? Samozřejmě se v nich neobjevila ani řádka.

Neustále u nás uvádějí termín: zvoleni za VV. Proč neuvádějí i u ostatních informaci například: místostarosta Jiří Nekvasil TOP 09, dříve KSČ? To se do krámu nehodí, ale u nás dvou se to hodí. Městské listy takto své čtenáře neustále mystifikují a uvádějí záměrně to, co se vedení města hodí do krámu.

A to si je prakticky všichni platíme.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.