Město očima nezávislého člověka

Městské listy opět mystifikovaly

11.11.2012 11:36

V listopadovém vydání v radničních Městských listech bylo uvedeno, že autobusy již více než měsíc využívají první část opraveného autobusového nádraží ve Staré Boleslavi.

„Koncem září byla položena nová dlažba na odstavných plochách přiléhajících k parku a kapli blahoslaveného Podivena. Autobusy tak zajíždějí přes opravenou část nádraží a neprojíždějí celou ulicí Josefa Truhláře,“ uvedl v Městských listech Jiří Polák z odboru územního rozvoje a památkové péče.

A jak to je ve skutečnosti? Za všechny obyvatele trpícími průjezdy autobusů, a to i v současné době, v této ulici, to ve svém dopise místostarostovi Nekvasilovi uvedl Jaroslav Peldřimovský.

„Rád bych vše uvedl na pravou míru – autobusy stále projíždějí celou ulicí Josefa Truhláře a parkují tam, i když je na nové obslužné ploše volno. Ve špičce není technicky možné výše uvedené tvrzení v článku dodržovat (Monitoroval vůbec odpovědný pracovník provoz autobusů?) a druhou roli hraje pohodlnost řidičů – složitě zahýbat na rekonstruovanou část plochy. Autobusy zde projíždějí i o sobotách a nedělích, kdy je plocha úplně prázdná.

K délce rekonstrukce se raději ani nebudu vyjadřovat, protože stavba se dá realizovat během podstatně kratší doby! Na základě „naší“ dohody respektuji tato dočasná opatření, které jsou nepříjemná pro „pár“ lidí v ulici J. Truhláře.

Předem vám děkuji za vaše vyjádření v této věci a věřím, že tvrzení v novinách opravíte.“

Tolik píše Jaroslav Pelhřimovský.

Z tohoto dopisu zcela jasně vyplývá, jak Městské listy obyvatele města mystifikují. Ti, kteří poblíž autobusového nádraží nebydlí, by si mohli říci, jak se město o své občany stará, jak na jejich život myslí. Opak je pravdou! Jedna věc je něco dohodnout s ředitelstvím ČSAD Střední Čechy a druhou věcí je kontrola dohody. Jak je vidět, ta se nekoná.

S blížící se zimou a chladnějším počasím je kouř z autobusů pro obyvatele okolí nádraží stále nepříjemnější navíc, když je inverze. A přitom by stačilo tak málo, podívat se jak to vypadá s autobusy ve skutečnosti a zařídit nápravu. A hlavně, přestat už lidi ve městě neustále mystifikovat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.