Město očima nezávislého člověka

Místostarosta Nekvasil opět nezklamal

14.08.2013 11:55

Veřejné zasedání zastupitelstva, které se opět konalo v kapli brandýského zámku, tentokrát řídil místostarosta Nekvasil, protože starosta Přenosil byl zřejmě na dovolené, ale jeho nepřítomnost zastupitelům nikdo neobjasnil.

Již při přípravě zasedání došlo k tomu, že v tištěném programu naprosto chyběl bod diskuze s občany. Při schvalování programu se proto hlásili tři členové opozice s tím, že chtějí tento bod do diskuze zařadit. Místostarosta Nekvasil dal o návrhu hlasovat, sám a Miroslav Emr, byli jedinými, kdo hlasoval proti zařazení diskuze do programu jednání. Ostatní zastupitelé však jeho názor neakceptovali, oba odpůrce demokratické diskuze s občany přehlasovali, a tak občané diskutovat mohli.

Opět se ukázalo, jakými demokraty jsou někteří vrcholní představitelé města. Každý, byť jen trochu demokraticky smýšlející člověk ví, že zastupitelstvo je veřejné právě proto, aby občané mohli svůj názor vyjádřit naprosto svobodně a veřejně, a to je zřejmě nejen místostarostovi Nekvapilovi (TOP 09), ale i radnímu Emrovi (ODS) silně proti srsti.

Navíc chtěl místostarosta Nekvasil občanům diskuzi zakázat tím, že navrhl, aby každý občan směl hovořit pouze jednou. Upozornil jsem ho na znění zákona o obcích i schválený jednací řád zastupitelstva, takže občané diskutovat mohli až do konce zasedání. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.