Město očima nezávislého člověka

Místostarosta Nekvasil si dělá pořádek na svém sídlišti

06.11.2013 10:57

Královické sídliště stojí více než třicet let. A jako každé sídliště vzniklé za dob socialismu je poddimenzované, co se týče možnosti parkování. Soudruzi zřejmě nepočítali s takovým množstvím aut. Jak přibývalo osobních aut, ubývalo přímou úměrou i parkovacích míst. Je to problém všech sídlišť nejen ve městě, ale i v celém státě.

Lidé z královického sídliště, v rámci zachování průjezdnosti vozovek, proto začali parkovat svá vozidla jedním kolem na chodnících. „Po celých třicet let jsme parkovali tak, že jsme stavěli auta jedním kolem na chodník a nikomu to nevadilo. Navíc si lidé začali zkracovat cestu průjezdem přes ladem ležící pozemek, který navíc patří soukromému majiteli, ale tomu ježdění přes kousek jeho pozemku nevadilo. Na našem sídlišti bydlí i místostarosta Nekvasil. A jakmile se dostal do funkce, začaly se dít věci,“ říkal jeden z občanů města, který na královickém sídlišti bydlí a žije od samotného jeho počátku.

A pokračoval: „Nejdřív nechal před vjezd na soukromý pozemek umístit velkou betonovou zábranu, abychom tudy k domovu nemohli zajíždět. A teď nařídil městské policii, a ta na každé auto, které parkovalo polovinou na chodníku, nasadila botičky a lidé platili. Navíc se na jedné polovině ulice objevila značka a parkovat se tam nesmí. Kam si mají tedy lidé ze sídliště dávat auta? Je vidět, že místostarosta Nekvasil opravdu myslí na lidi ve městě. Dělá vše pro to, aby jim znepříjemnil život. Ale město přece není radnice ani její představitelé, město, to jsou lidé, kteří v něm žijí, a u nás se dělá vše pro to, aby se jim život co nejvíce znepříjemnil.“

A ten dobrý člověk, živnostník, který svým zákazníkům vychází natolik vstříc, že nekouká, zdali je sobota či neděle, se zmiňoval i o brandýském náměstí. „Víte o tom,“ zeptal se mě, „že na náměstí skončila po desetiletích trafika? Jakmile se předělalo náměstí, nedalo se před ní zastavit a lidé tam prostě přestali chodit. A trafika zkrachovala. Takhle si radnice představuje péči o lidi? To nejsou radní, co myslí na lidi, to jsou radní, a místostarosta Nekvasil je v jejich čele, kteří lidem ve městě škodí. A čím dál tím víc.“

Na brandýském náměstí lze očekávat i další obchody, které se budou postupně uzavírat, vždyť dnes platí fakt, že tam, kde lidé nemohou zaparkovat, prostě nechodí. Příkladů mohu uvést „něúrekom“, jak říkají Slováci. Například staroboleslavské náměstí svatého Václava, kdysi tam byly obchody, dnes je tam mrtvo a pusto. Nebo se stačí zeptat personálu restaurace Slovanka, jak jim jde obchod po zavedení placeného parkoviště, nebo i v drogerii. Všem se podnikání zhoršilo. Zato místostarosta Nekvasil dostál svému slibu, že vyžene auta ze středu měst, z náměstí. A náměstí se stanou místem duchů, bez lidí. Stačí se jen po nich projít a dívat se.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.