Město očima nezávislého člověka

MLADÍ SPOKOJENI? DĚDEK NE!

31.12.2012 09:55

Pravdivý článek v těchto BN s názvem Nejsme dobytek, jsme přece lidi, je k naši škodě ukazatelem skutečného stavu.

Sametový podvod „revoluce“ se stal opravdu mezníkem v našich dějinách. Pod vedením dvou „vůdčích hvězd“, dle dobře, v zahraničí připraveného scénáře, jsme udělali velký krok kupředu. Ale bohužel jsme byli před latrínou. Téměř naplněnou. Osvěžil nás vítr, který měl provětrat atmosféru u nás. Zdá se ale, že to byl spíše uragán. Uragán, který měl sílu odnést od nás všechny, miliardami z našich daní napumpované banky, zničit nebo privatizovat firmy známých značek. Z latríny jsme se nevyhrabali. Teď pozor! Nad námi si zrovna předsedkyně LIDEM stahuje své krajkové kalhotky. Asi další nadílka lidem.

Malou ukázkou pokroku jsou obchodní řetězce, samozřejmě zahraniční, které zničily mnoho místních obchodníků. Byl dobrý film:“ Obsluhoval jsem anglického krále“. Teď můžeme říci: Obsluhuji obchodní řetězce“. Jak? Zaparkuji a jdu si pro nákupní vozík, vjedu do prodejny. Pokud zvednu hlavu vidím, že jsem ve skladu. Hledám zboží a cenovku. V případě, že bych chtěl o zboží něco vědět, tak hledám zaměstnance. Někdy i něco o zboží ví. Tak projedu celým skladem-prodejnou.  Je to uděláno pro mé zdraví. Procházka prospívá. Svůj nákup vyložím na pas. Pokladní ho odpípá a shrábne mé peníze.    - Obsloužil jsem prodejce-  Odvezu vozík, za šera hledám své auto neboť někde nejsou stání označena. Pro zkvalitnění mé práce jsou již někde zavedeny i samoobslužné pokladny. Sám se i zúčtuji! Prodávající ušetří za jednu pokladní, která si díky nízkému platu stejně u nich nekoupila pemprsky a ještě proto 3x za směnu odbíhala na WC.

Odjíždím s nákupem. Pak si vzpomenu, ještě benzin. Zastavím u benzínky. Zamknu auto aby ho někdo neukradl. Načepuji si a jdu platit. Mohu si zde koupit mapu nebo něco jiného. Pokladní nahlásím číslo stojanu a předložím požadovanou částku. Svými hráběmi stáhne mé peníze do pokladny.  –Odcházím spokojen, že jsem řádně obsloužil majitele benzínky!-

Jen starší si může vzpomenout na to kdy byl prodávajícím obsloužen. Kdy zastavil u benzínky, přišel k němu čerpadlář, který mu načepoval dle přání a zúčtoval. Popřál mu šťastnou cestu.

Ta doba kdy platilo „Náš zákazník, náš pán“ je asi nadlouho pryč.  Nyní platí „Náš zákazník, náš sluha“, potřebujeme své blbečky, které okrademe i na kvalitě zboží a služeb.  Pak své miliardy převedeme domů, abychom zde nemuseli platit daně.

Stařešina se omlouvá za tento smutný humor. Snad bude i trochu jinak. Je otázkou, zda mladší půjdou k volbám, zda si vzpomenou na „korupční“ opoziční smlouvu Zeman a Klaus, na podporu církevních restitucí od Schwarzenberga a nic nedělání Fischera a jeho okamžité zaměstnání u bankéřů. Možná jeho vyučení pro jejich zájmy

Nezavírejme oči, lhostejnost se nevyplácí.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.