Město očima nezávislého člověka

Mluvilo se o kolaudaci, a přitom bylo další výběrové řízení

20.03.2014 16:25

V minulém zápisu z jednání rady města se uvádělo, že nebytové prostory u domů čp. 1498 a 1499 budou po náročné a finančně nákladné rekonstrukci kolaudovány a hledali se dokonce dva nájemci. V zápisu z jednání rady města ze dne 12. 3. se ale uvádí, že bylo vypsáno a již vyhodnoceno další poptávkové řízení na dodavatele dalších stavebních úprav. Tentokrát se jednalo o akci „Stavební úpravy nebytových prostor domu čp. 1498 a 1499 v Lipové ulici v Brandýse – zateplení a oprava lodžií v 1. NP.

Ze čtyř přihlášených firem, oslovených radou města, vybrala hodnotící komise jako nejlacinější firmu Stavby Dlouhý s.r.o. Borek, která nabídla cenu 1.305.824 Kč s DPH ve výši 15 %. Zajímavé je, že smlouvu o dílo starosta města podepíše do 31. 3. s touto firmou, ale tentokrát s provozovnou v areálu Zemědělského družstva Brandýs. Znamená to, že si firma, která pro město prováděla již řadu staveb, otevřela filiálku na Zápské? Nebo tam provozovnu měla již dříve? To nevíme.

Každopádně by bylo zajímavé zjistit, kolik už město do rekonstrukce nebytových prostor v domech v Lipové ulici nasypalo. Na příštím veřejném zasedání se na celkovou částku budu ptát. Možná se budeme nad výší ceny divit.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.