Město očima nezávislého člověka

Mně ta dvě auta vůbec nevadí

06.11.2013 10:54

V ulici Ivana Olbrachta, hned vedle kolejí Pedagogické fakulty UK, je proluka a vjezd do soukromého dvora. Je to hned vedle brandýského náměstí a po celá léta zde byla trafika. Už tady není, zbyla po ní jen velká betonová deska, na které kdysi stála.

Vjezd do dvora je poměrně široký, a tak zde pravidelně parkují dvě auta. Pravděpodobně se jedná o vozidla podnikatelů, kteří mají někde v blízkosti provozovny. Pravda, jsou i případy, kdy zde zaparkuje i nějaký další řidič, ale v jeho případě se jedná o neurvalost, protože se do těchto míst víc než dvě auta nevejdou, a tak samozřejmě překáží.

Ta dvě parkující auta nikomu  nevadí a ničemu nepřekáží. Vadí však vedení města, které pověřilo příslušné komise, aby se tímto prostorem zabývaly. A jak to s největší pravděpodobností dopadne? Tak, jako s každou možností bezplatného parkování na náměstí a v jeho okolí, auta se vyženou a vznikne zde něco jako malý parčík.

Mně osobně ta dvě auta vůbec, ale vůbec nevadí. Klidně bych ta dvě parkovací místa zlegalizoval, čímž by se pomohlo už tak zkoušenému podnikání na náměstích ve městě. Jenomže to se nestane, a tak zde možná vznikne parčíček, nějaká lavička se zde umístí a navíc by se tady mohla objevit i skříňka pohřební firmy, která zmizela, k nelibosti mnoha občanů města, z nově zrekonstruované fasády radničního domu čp. 34. Prý aby nehyzdila fasádu. Skříňka, ve které se pravidelně mohli občané dozvídat, kdo z jejich přátel, známých a kamarádů už toto slzavé údolí opustil, se umístila do průjezdu. Jenomže ten se občas zamyká, a tak by se tahle skříňka mohla objevit naproti.

Domnívám se, že by se ve vjezdu žádný parčík dělat neměl, kdo by se chtěl posadit vedle tak frekventované ulice? Měla by se dvě parkovací místa pro podnikatele ponechat a skříňka, kde jsou vyvěšována parte zemřelých, by se měla objevit tam, kde byla. Město je přece pro lidi, a na to se v posledních letech velice zapomíná.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.