Město očima nezávislého člověka

Most se blíží k otevření

26.07.2012 12:01

Po léta, je to už tak dlouho, že si teď nejsem jist, zda to byly čtyři roky nebo dokonce pět let, lidé nemohli kvůli bourání starých mostů a výstavbě nových jezdit z jedné části města do druhé. Museli přes dálnici, a to je stálo dost peněz za benzín.

Poslední most, který volnému průjezdu bránil, byl most přes hlavní koryto Labe. Podle harmonogramu prací by měl být zprovozněn nejpozději koncem srpna nebo počátkem září. Jenomže stavbaři odvedli dobrou práci a jak současný stav mostu vypadá, lze předpokládat, že by se mohl otevřít ještě dříve, nežli bylo plánováno.

Lidem převážně ze Staré Boleslavi by se strašlivě ulevilo, vždyť kolikrát za dobu nucené jízdy po dálnici zažili i několikahodinové zácpy, kdykoliv se na dálnici stala nehoda. Osobně se mi stalo, že jsem v takové koloně uvízl, bez možnosti úniku, dvě a půl hodiny. Bylo to strašlivé.

V současné době už mohou pěší a cyklisté nový most přes Labe využívat, i když na něm ještě práce probíhají. Kvůli bezpečnosti je na obou koncích mostu umístěna značka Cyklisto, sesedni z kola. Mnoho, převážně starších lidí, tuto značku respektuje a s kola sesedne. Jsou však i takoví cyklisté, kteří značku naprosto ignorují a kličkují mezi chodci a prakticky je svou bezohledností ohrožují.

Stalo se to i v pondělí 23. července dopoledne, kdy cyklista na drahém sportovním kole a navlečený do specielního dresu, kličkoval mezi chodci a dokonce se jen tak tak vyhnul mamince s kočárkem. Pro mne jsou takovíto lidé naprosto nepochopitelní a je mi jejich uvažování líto. Není to totiž nic jiného nežli arogance, upřednostňování své vlastní důležitosti a především bezohlednosti.

Škoda, že v tu dobu tam nebyl nějaký městský policajt, tomuhle cyklistovi by patřila pokuta jako hrom.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.