Město očima nezávislého člověka

Možná, že skončím zmlácený

03.04.2012 11:36

Pouze den po zveřejnění článku o lese Na Praporci mi zavolal zmiňovaný majitel lesa Sůva. Nejprve mi oznámil, že uvádím samé lži o tom, co se děje Na Praporci. Mimochodem, kdybych nedostal informace od majitelů nemovitostí z tohoto místa, nikdy bych se o problémech nedozvěděl. 

Poté jsem mu sdělil, že se s ním velice rád sejdu a o problému Na Praporci, ale i o budoucím eventuálním nájmu na Probošťáku, si s rád pohovořím. S podobnými lidmi již mám své zkušenosti, a tak jsem měl u telefonu zapnutý hlasitý odposlech a rozhovor slyšeli další dva lidé. Tedy svědci. 

Namísto dohodnutí schůzky mi však Sůva sdělil, že pokud o něm budu i nadále psát, najde si mne a: „Pak to s vámi nedopadne dobře,“ řekl. Opáčil jsem a dvakrát opakoval, zdali mi pan Sůva vyhrožuje Praštil telefonem. 

Pan podnikatel Sůva provozuje sport, kde se dva zápasníci zavřou do ocelové klece a tam se mydlí, dokud jeden z nich nezůstane ležet. Má to nějaký speciální název, ale nepamatuji si na něj. Takže lze s jistotou předpokládat, že bych se ve svých šedesáti třech letech mladému a vymakanému sportovci neubránil. 

Proto upozorňuji. Pokud bych byl někdy v budoucnu zmlácen, je to práce právě Sůvy. Buď jím osobně, nebo si někoho na mé zmlácení najme. 

Vzhledem k to mu, že hlasitý rozhovor slyšeli i dva svědci, okamžitě podávám oznámení Policii ČR, neboť se jedná o vyhrožování fyzickým násilím. 

Už jednou jsem byl kvůli své novinářské práci přepaden, zmlácen a přišel jsem o všechny spodní zuby. Dostal jsem tehdy takovou ránu, že mi zuby praskly v dásni. Pokud své výhrůžky Sůva splní, co mne bude čekat? Nebo mne snad rovnou oddělá? 

Nikdy jsem se podobných vyhrůžek nebál a nebojím se ani teď. Jenom mne mrazí v zádech, když si uvědomím, kam dnešní společnost klesla, když se novinářům vyhrožuje fyzickým násilím. 

Zatím jsem zdravý a celý. Pokud bych se na těchto stránkách odmlčel, byl bych zmlácen.

Jsem mírný člověk, který se pere jenom slovy a názory, nikdy jsem nesahal k fyzickému násilí, takže jediným, kdo by mne zmlátil, je Sůva. 

A to si, prosím, pamatujte.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.