Město očima nezávislého člověka

Na Dolík se nájemci nehrnou, město poskytne prostory postiženým

05.03.2014 13:31

V areálu bývalých kasáren ve Staré Boleslavi Na Dolíku jsou pronajímány nebytové prostory podnikatelům pro různé druhy podnikání. V posledním čase, v době dlouhodobé, trvalé a spíše se prohlubující finanční krize ve státě, však nájemců ubývá. Jednoduše se jim podnikání přestalo vyplácet a nemají na nájem.

V nebytových prostorách Na Dolíku působila i organizace pomáhající občanům, především těm starším. Skončila, asi o placené služby občané ztratili zájem nebo na ně prostě neměli a prostory zůstaly prázdné.

Rada města se usnesla, že na tyto prostory zveřejní záměr na pronájem dalším zájemcům z řad podnikatelů, ale zřejmě se zájemci příliš nehrnuli. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví proto podal radě města žádost na tyto prostory s tím, že by byly využity pro volnočasové aktivity v rámci procesu integrace osob s mentálním postižením.

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví v žádosti uvedl, že bude spolupracovat s neziskovou organizací Atelier 6tej smysl a s příspěvkovou organizací Středočeského kraje Vyšší Hrádek p.s.s. Rada města s tímto návrhem souhlasila a ponechala tyto nebytové prostory pro potřeby města.

Znamená to, že z tohoto nebytového prostoru už město nebude mít žádný příjem, protože pokud by mělo být placeno nájemné, platilo by ho město samo sobě, neboť prostory bude samo využívat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.