Město očima nezávislého člověka

Na Houšteckou tůň dostane město příspěvek od státu

11.11.2014 10:44

Revitalizaci Houštecké tůně, spíše známější dle lidového názvu Staré Labe, schválilo již minulé zastupitelstvo a práce se na tůni zahájily za jeho působení. Poté se na nějaký čas práce zastavila a za působení současného, končícího, zastupitelstva se práce opět rozeběhly. V současné době lze vidět, že je zahájena část zemních prací na přívodu vody do tůně z míst, kde se nachází most přes dálnici.

Končící rada města dne 29. 10. 2014 na svém zasedání schválila text smlouvy o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČR na projekt Revitalizace Houštecké tůně II. a III. etapa. Zastupitelstvo dne 18. 9. 2014 odsouhlasilo uzavření smlouvy a nyní rada města odsouhlasila přesné znění této smlouvy.

Od SFŽP na práce na obnovu Houštecké tůně obdrží město částku ve výši 259.611,10 Kč. Vzhledem k celkovým nákladům, které se jistě budou v průběhu času měnit, tato částka příliš vysoká není. Kolik bude, po celkovém dokončení, revitalizace Starého Labe stát, se teprve dovíme. Není vyloučeno, že se přihodí další nemilá záležitost, jakou byla nutnost přeložky plynového potrubí na náklady města, neboť podle plánů bylo toto potrubí úplně jinde, nežli se nacházelo ve skutečnosti. A ke smůle pro město bylo toto potrubí přesně v dráze plánovaného odtoku z tůně směrem do tůně u Karla IV, kvůli čistícímu účinku. Město tak muselo, po dohodě s plynaři, toto potrubí přeložit mimo trasu odtokového kanálu, což byly peníze navíc, se kterými původní rozpočet nepočítal. Doufejme, že se při další práci na revitalizaci Starého Labe další podobné nepříjemnosti neobjeví.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.