Město očima nezávislého člověka

Na Lázeňské bude nové veřejné osvětlení

02.10.2012 13:31

Není jediného zápisu z jednání rady města, aby v něm chybělo zadání veřejné zakázky malého rozsahu. Tedy takové zakázky, o které by nerozhodovalo zastupitelstvo, ale pouze rada města.

Tentokrát se jedná o „Rekonstrukci veřejného osvětlení v ulici Lázeňská ve Staré Boleslavi“.

Tato ulice leží v záplavové zóně a bývá pravidelně při záplavách zatopována. Tím dochází k poškozování jak kabelů, tak i sloupů veřejného osvětlení. Tak se stalo i při poslední povodni.

Město využilo výkopů v minulém roce, ve kterém ČEZ prováděl pokládku nových kabelů nízkého napětí a zároveň položilo nové kabelové vedení veřejného osvětlení. Letos by se měly vyměnit sloupy osvětlení a měla by být instalována i nová světla využívající novou, moderní technologii LED.

Tato světla výrazně spoří elektrickou energii oproti starým výbojkám a současně je několikanásobně převyšují v životnosti. Jsou však poněkud dražší. Po namontování LED světel bude v této oblasti spotřeba elektrické energie 820 W oproti 2.500 W, které spotřebují klasické výbojky. Předpokládaná cena zakázky malého rozsahu je stanovena na výši 1,5 milionu korun.

Rada města obešle opět firmy z neveřejného seznamu firem a komise ve složení: Pavel Havlíček, Jiří Polák a Ladislav Antončík vyhodnotí nelepší došlé nabídky a doporučí radě města sepsat s touto firmou smlouvu.

Na konci roku si opět projdu veškeré zápisy z jednání rady města a sečtu celkovou hodnotu veřejných zakázek malého rozsahu, které jdou mimo zastupitelstvo, aby se veřejnost mohla seznámit s faktem o kolika desítkách milionů rozhoduje jenom sedm lidí z téměř osmnáctitisícového města. A možná se všichni budeme divit.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.