Město očima nezávislého člověka

Na lékařskou pohotovost město přispěje méně, než nemocnice požadovala

02.09.2014 11:11

Při veřejném zasedání zastupitelstva dne 23. 6. 2014 požádal ředitel brandýské nemocnice zastupitelstvo o finanční příspěvek na zajištění čtyřiadvacetihodinové lékařské pohotovosti v brandýské nemocnici. Na tomto zasedání padlo několik návrhů na výši finančního příspěvku města. Ředitel Kadlec ve svém vystoupení sdělil, že jako nejvýhodnější výše příspěvku by bylo půl milionu korun ročně.

Na tuto částku od města jsem navrhl usnesení, ale koalicí bylo zamítnuto, i když celá opozice hlasovala pro tuto výši příspěvku. Poté koalice navrhla částku na příspěvek ve výši dvě stě tisíc korun ročně a pro tento návrh hlasovala i opozice, neboť je, dle vyjádření členů opozice, lepší nižší příspěvek, nežli vůbec žádný.

Na svém zasedání dne 13. 8. rada města rozhodla, a odsouhlasila, text smlouvy o poskytování finančního příspěvku nemocnici Brandýs, jejíž vedení čelí velmi silnému tlaku, i ze strany pojišťoven, na ukončení její činnosti, ve výši zmiňovaných 200 tisíc Kč.

Z výše tohoto příspěvku nemocnici vyplývá, že na jedné straně město přispívá formou členských příspěvků na různé organizace a svazy, jejichž je město členem, a které svou činností pro občany nic nepřinášejí a na straně druhé šetří peníze tam, kde se jedná i o životy lidí ve městě. Ale takový už je přístup současné městské vládní koalice.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.