Město očima nezávislého člověka

Na pár dnů se odmlčím

25.06.2013 10:52

Po nedávných lijácích a ničivých záplavách přišlo vedro. Veliké a úmorné. Dalo se vydržet jen tím, že ti, kdož vlastní bazény, trávili v nich většinu odpoledne a podvečerů. A právě v té době jsme se rozhodli, že po roce opět na několik dní zavítáme do jihočeské perly měst, do Českého Krumlova.

Minulý rok jsme byli nadšeni z divadelního představení Robin Hood na světoznámé divácké točně, a proto jsme se rozhodli, že se právě tam vrátíme na Divotvorný hrnec. A protože jsme nestačili prochodit celé nádherné město, rozhodli jsme se, že tento deficit napravíme.

A tak ve středu 26. června vyrážíme. Bohužel, letní vedra opět vystřídal v českých zemích podzim a vytrvalé lijáky, doprovázené citelným chladem, a tak jenom doufáme, že se počasí umoudří jak na shlédnutí divadla, tak i na další toulky tímto nádherným městem.

Znamená to jediné, od zítřka do neděle se v Brandýských novinách neobjeví žádné další příspěvky. Ze zkušenosti, kdy jsem kvůli zdravotnímu stavu nemohl dorazit na pracovní zasedání zastupitelů a hned se mezi zastupiteli rozšířila fáma, že jsem „dostal přes držku“ kvůli mým článkům, upozorňuji, že jsem v naprostém pořádku, mé odhodlání zveřejňovat vše, co se ve městě šustne, nikterak nepolevilo a mé odmlčení není zapříčiněno ničím jiným, nežli návštěvou Krumlova.

Jakmile se vrátím, budou Brandýské noviny každodenně opět plněny dalšími postřehy, poznatky, názory a články nejen z mého pera, ale i z pera dalších přispívatelů. A vzhledem k počasí, ale i k faktu, že mám moře na zahradě, na další dovolenou se již nechystám, takže stránky novin budou opět aktuální, pestré a hlavně, pravdivé.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.