Město očima nezávislého člověka

Na poddané shlíží milostivý kníže

24.01.2013 15:10

Tak se i u nás ve městě objevily velké fotky Karla Schwarzenberga. Měly by při druhém kole prezidentských voleb ovlivnit nerozhodnuté voliče. Především ty mladé, kteří jsou náchylní k obdivu k modré krvi potomka staletého rodu. Připadá mi to, jako by shlížel na své poddané.

Vůbec nemám rád vlezlé billboardy s jakýmkoliv politikem, stejně jako nemám rád sochy politiků, vždycky jsem se raději podíval na nějakou normální sochu, třeba krásné ženy a politické velkoplošné plakáty přímo nesnáším.

U portrétu Karla Schwarzenberga je to umocněno ještě tím, že zosobňuje politickou stranu, která nejvíce přispívá k okrádání lidí. A je mi smutno, když ve sdělovacích prostředcích vidím a slyším, že největší podporu má tento nečeský politik u mladých.

Ti totiž jsou ještě ovlivnění nedávnými pohádkami z dětství a vůbec netuší nebo nechtějí ani tušit, že to byl právě Schwarzenberg, který jim spolu s Kalouskem připravuje vysoké školné, který se velkou měrou zasloužil o to, že se u nás ztrácejí pracovní místa jako sníh na prudkém slunci. Chtějí ho volit i přes to, že ve funkci prezidenta by katapultoval do ještě vyšších funkcí svého guru Kalouska.

Proto se jeho portréty objevily i u nás, aby ovlivnil ještě více lidí. Dílem těch, kteří se považují za příslušníky vyšší společnosti, a tam je přece in volit knížete a dílem těch mladých, kteří se nechávají ohlupovat stejně jako před dvěma lety. Copak si už ti mladí, protože u těch starších to je jiná písnička, nepamatují, jak jenom krátkou dobu po minulých parlamentních volbách právě mladí, studenti, demonstrovali proti zavedení školného?

Především u mladých lidí mi připadá jejich volba Schwarzenberga paradoxní. Prakticky si svým rozhodnutím řežou pod sebou větev. Pokud se Schwarzenberg prezidentem stane, to, co začne prosazovat a co bude tento stát ještě více zadlužovat, bude padat i na jejich hlavu. Stejně jako jím vehementně podporovaná církevní restituce, která zadluží nejen nás a naše děti, ale i naše vnuky a pravnuky.

To vše je volbou Schwarzenberga, usmívajícího se s fotek, podpořeno. Nejsme přece tak hloupý národ, abychom volili někoho, komu o nás vůbec nejde.

Volme nejen srdcem, ale i rozumem, jde přece o naši budoucnost.

Vladimír Kapal     

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.