Město očima nezávislého člověka

Na pořad schůze se nedostal ani Kaufland ani pískovna

24.11.2012 13:25

Jak jsem již uvedl, veřejné zasedání zastupitelstva se bude konat 10. prosince od 17 hodin v kapli brandýského zámku.

I přes fakt, že se bude konat v pondělí 26. listopadu od 18 hodin v divadelním sále brandýského zámku veřejné slyšení o směně pozemků pro Kaufland a výstavbu OC na Zápské, tento bod na program jednání zastupitelstva zařazen nebyl.

A stejně to dopadlo s informací o probíhajícím správním řízení na povolení těžby písku v lokalitě u jatek ve Staré Boleslavi. Ani tento bod se v programu jednání zastupitelů neobjevil. A to i přes to, že rada města informaci o probíhajícím správním řízení má k dispozici, dokonce se to uvádělo v zápisu z jednání rady města. Byť se tam neobjevilo ani slovo o tom, že odbor životního prostředí, sídlící v Praze, vydal prohlášení, které dává Báňskému úřadu fakticky zelenou k povolení těžby písku u jatek. Tato informace se ke mně dostala z jiných pramenů.´, nikoliv z těch oficiálních, a to jsem zastupitel města, který má ze zákona právo na veškeré, zdůrazňuji, veškeré informace týkající se problematiky města.

A stejným způsobem se zachází s občanem – návštěvníkem jednání zastupitelů. Vyplývá to z programu schůze, který lze najít na oficiálních stránkách města. Tolik pro občana důležitý bod, jakým je diskuze s vedením města a zastupiteli, se na programu objevil až jako dvanáctý. Ze znalosti rychlosti jednání zastupitelů je zřejmé, že se diskuze na pořad dostane až po velmi dlouhé době, kdy již řada občanů v sále nevydrží.

A pro všechny občany bych rád připomenul jednací řád zastupitelstva, který umožňuje, aby se občan mohl vyjádřit k jednotlivým bodům schůze. V době konání veřejného jednání zastupitelů již bude znám průběh veřejného slyšení o směně pozemků pro Kaufland. Okamžitě den po konání této akce bude na těchto stránkách zveřejněn její průběh a výsledek, takže občané budou při jednání zastupitelstva již dostatečně informováni.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.