Město očima nezávislého člověka

Na pořadu dne je opětovná snaha o rozšíření těžby písku

04.04.2012 16:36

Těžařská firma Tapas Borek požádala město o místní šetření pro započetí rozšíření těžby písku v lokalitě u jatek. Místní šetření se bude konat již tento pátek, tedy 6. dubna, od devíti hodin ráno přímo v areálu bývalých jatek.

Pro všechny obyvatele především Staré Boleslavi, kteří nesouhlasí s rozšířením těžby, a tím i se zvýšeným provozem těžkých kamionů přes město, by to mělo znamenat jediné – přijít v pátek dopoledne k jatkům a dát co nejhlasitěji najevo svůj nesouhlas s těžbou písku těsně vedle obytné zástavby.

Vždyť už nyní je mnoho rodinných domů těžce poškozeno velmi četnými průjezdy těžkých kamionů a pískařské náklaďáky by k devastaci domů, zhoršenému životnímu prostředí a k ještě větší koncentraci smrtelně nebezpečného polétavého prachu, tvořeného právě výfuky náklaďáků, jenom přispěly.

Nebuďme pohodlní, jde nám přece o naše město, o město pro lidi a nikoliv pro další jizvu v krajině a další zhoršení již tak hrůzostrašně znečištěného ovzduší právě ve Staré Boleslavi, tak přijďte, ať je váš názor pořádně slyšet.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.