Město očima nezávislého člověka

Na pozemcích pod nemocnicí by měl vzniknout Slunečný park

24.08.2013 11:23

Odbor životního prostředí informoval radu města o veřejné prezentaci projektu Slunečný park. Jedná se o revitalizaci, dle rady města rekreačního území, dle občanů města se jedná o území ráje bezdomovců. Jsou to pozemky, které město za vedení současného starosty Ondřeje Přenosila, již v minulém volebním období, odkoupilo od tehdejších majitelů brandýské nemocnice, kteří byli tuneláři jako hrom.

Necelých 20.000 m2 tehdy město koupilo za neuvěřitelných 38 milionů korun, tedy za cenu lukrativních stavebních pozemků ve středu města, i když dle tehdejšího územního plánu se jednalo o plochu s nízkou zelení. A jen připomenu, že z tehdy zaplacených 38 milionů korun, nemocnice neviděla ani korunu, pravděpodobně zmizely na účtech majitelů a jejich přisluhovačů, například tehdejšího předsedy poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře, ale několik milionů, přesně řečeno pět milionů, skončilo i na účtu tehdejšího pokladníka místní ODS a člena krajské kontrolní komise ODS Radka Kundráta. A pokud vím, stále je případ vytunelování brandýské nemocnice vyšetřován policií. Uvidíme, jestli se dokončí nebo zamete opět pod koberec.

Veřejná prezentace projektu se uskuteční dne 4.9. 2013 v 18. hodin. Začátek prezentace proběhne na zahrádce restaurace U Mikeše a popřípadě bude pokračovat přímo v terénu na uvedeném pozemku. Prezentace představí návrh technického řešení a nové situační uspořádání zeleně parkových cest mobiliáře.

Rada města se domnívá, že touto veřejnou prezentací získá názory a doporučení na úpravu tohoto území od občanů. Tedy po dlouhé době jakýsi náznak demokracie v podání současné rady města. Dle rady města by připomínky a názory občanů měly být zapracovány do projektu, a ten by měl být podkladem pro eventuelní získání dotace ze Státního fondu životního prostředí, konkrétně z jeho prioritní osy 6.5., jak se oficielně nazývá.

Zápis z jednání rady města nehovoří o tom, zdali se projekt bude týkat pouze osmatřicetimilionového pozemku od nemocnice, tedy necelých 20.000 m2, nebo do projektu bude zahrnut i pozemek Kauflandu, oba pozemky sousedí, který rada města hodlá, za pomoci dvanáctičlenné koalice, směnit za městské pozemky na Zápské, kde by byly zrušeny mnoha desetiletí fungující zahrádky a postaveno obchodní centrum Kaufland.

Otázkou také zůstává, zdali se tomuto vedení města podaří dotaci získat, u vědomí rozložení sil na kraji a současných ministerstvech, jejichž stanovisko je naprosto rozhodující. Nicméně nový, pěkný park město potřebuje jako sůl.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.