Město očima nezávislého člověka

Na radnici se drží bobřík mlčení

30.03.2013 19:13

Už léta seznamuje čtenáře těchto novin s činností rady a vedení města. Informuji je o tom, co se v radničním tisku nesmějí dozvědět a také nedozvědí.

Není divu, že se na mne stále více čtenářů obrací se svými problémy s radnicí a stížnostmi na její chování. Pokaždé, když podobný mail dostanu, obratem se ptám, zdali zkušenosti pisatelů mohu zveřejnit. V naprosté většině se mi dostane odpovědi, že mne pisatelé sice chtěli seznámit se svými zkušenostmi, ale zveřejnit je nechtějí. Bojí se msty ze strany radnice.

A to je strašlivé zjištění.

Nikdy jsem nezveřejnil nic z námětů čtenářů, pokud si to nepřáli. Ale je pravdou, že to je mnohdy velmi smutné čtení. Píší vedení města své dotazy, připomínky či dotazy, ale odpovědi se nedočkávají.

Je proto možné divit se tomu, že se vedení města tak vehementně brání naplnění předvolebních slibů o otevřené a komunikativnější radnici směrem k občanům? Je možné se divit opakovaným žádostem o přenosy ze zasedání zastupitelstva na internetu ze strany opozice a koaličním opakovaným zamítáním? Není!

Vždyť toto vedení města, zvláště po vzniku koalice ODS, TOP 09 a dvou odpadlíků, říká lidem jen to, co jim doslova přikazuje zákon. Ani slovo navíc! Zákon vedení města přikazuje, abych uvedl jeden příklad, že se musí v dostatečném času před schvalováním rozpočtu zveřejnit rozpočet města. Byl zveřejněn. Ale komentáře jednotlivých správců kapitol rozpočtu, vedoucích odborů, které, co se týče písemného rozsahu, několikrát převyšovaly rozsah samotného rozpočtu, zveřejněny nebyly.

„Zastupitelstvo schvaluje pouze rozpočet, nikoliv komentáře, ty byly pouze pro potřeby zastupitelů, tudíž ani nemusely být zveřejněny,“ zněla na zasedání zastupitelstva odpověď starosty Přenosila.

Je to pravda, ale není právě tohle zářný příklad nechuti vedení města informovat své občany naprosto o všem? Tedy i o komentáře k rozpočtu? Připadá to všem zastupitelům, kteří vyznávají čisté a demokratické přístupy k občanům, jako kdyby si současné vedení města vzalo příklad z Foglara a rozhodlo se po celé volební období držet bobříka mlčení.

Nezapomínejme na to!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.