Město očima nezávislého člověka

Na zámku budou řádit fretky

29.10.2012 14:00

Rada města podpořila návrh předsedkyně útulku Fretky Boleslav na pronájem divadelního sálu a nádvoří zámku na den 10. listopadu.

Bude se zde konat akce Zámecké fretkování, při kterém se návštěvníci budou moci seznámit s těmito většinou velmi přítulnými šelmičkami. Na zámku se sejdou i chovatelé fretek, aby si vyměnili poznatky a zkušenosti s chovem fretek.

Pro veřejnost bude tato akce jistě velice zajímavá, neboť se v posledních letech chov fretek rozšířil a fretka chovaná doma již není takovou vzácností, jako tomu bylo v minulosti. Tyto šelmičky jsou totiž, při dobré výchově, velice přítulné a svého páníčka mnohdy milují tak, že s ním chodí i na procházky.

Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že fretka je daleko přítulnější a hravější nežli kočka. Zážitky, které mi má fretka Zuzanka za pět let svého života připravila, nejdou nikdy zapomenout. I proto bych všem milovníkům přírody doporučil se na fretky na zámek přijít podívat.

Ale pozor! Pokud se chovatel k fretce nechová dobře a s láskou, může se z fretky stát velice nebezpečná a agresivní šelma, která dokáže člověka pořádně pokousat. Proto se při chovu fretky musí chovatel šelmičce denně věnovat, hrát si s ní a mazlit a potom se z ní stane fantastický kamarád a miláček jak dospělých, tak i dětí.

Na tuto akci bude navazovat i další akce, a to Máme rádi zvířata, která se bude na zámku konat 1. prosince. Rada města vyšla žadatelce, předsedkyni útulku Fretka Boleslav, Aleně Nedbalové, vstříc a zámecké prostory ji pronajala za symbolickou jednu korunu i proto, že tato akce bude nezisková. Součástí Zámeckého fretkování bude i vystoupení Městské historické gardy, a tak se 10. listopadu mají především děti opravdu na co těšit.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.