Město očima nezávislého člověka

Nájemce zámecké restaurace se přece jenom našel

19.08.2012 18:28

Po ukončení nájemního vztahu s podnikatelem Rejlkem, který navíc od města dostal zaplacenou vysokou částku nejen za investice do nebytových prostor, ale i za zařízení kuchyně a další mobiliář, vyhlásila rada města dne 16.7.2012 záměr na pronájem zámecké restaurace.

Městu bylo doručeno pět písemných nabídek a dne 18.7. s nimi byla rada města seznámena. Pozvala si na osobní jednání všechny zájemce, na kterém měli jednotliví uchazeči představit své podnikatelské záměry. Poté rada města posuzovala jednotlivé nabídky, aby stanovila pořadí. Do soutěže se přihlásili tito podnikatelé a firmy: Karel Zmeškal, Japarest s.r.o, Rudolf Ženíšek, Rubikon s.r.o a Lan Lonek s Blankou Grygárkovou.

Dne 1.8. však svou nabídku stáhl Karel Zmeškal, takže se vybíralo pouze ze čtyř zájemců. Rada města nakonec jako nejlepší nabídku vyhodnotila firmu Rubikon s.r.o. Rada města rozhodla, že právě s touto firmou bude podepsána nájemní smlouva a uložila vedoucímu OÚRPP Havlíčkovi, aby připravil smlouvu do dne 29.8. a předložil ji radě města.

Uvidíme, zdali se novému nájemci zámecké restaurace podaří přitáhnout hosty a mohl prosperovat. Předešlému nájemci se příliš nepodařilo, na vině nebyla jenom rekonstrukce zámeckých přilehlých prostor, ale především velmi drahá jídla. A to v konkurenci mnoha restaurací ve městě byla smrtící konstelace.

Osobně se domnívám, že nemožnost příjezdu až k zámku a nutnost zaparkovat vozidla poměrně daleko od restaurace, bude mít na množství hostů neblahý vliv. Nicméně bude záležet jen a jen na firmě, aby se i s tímto hendikepem vypořádala a hosty do restaurace přilákala. Necháme se překvapit.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.