Město očima nezávislého člověka

Nájemné v DPS půjde pravděpodobně nahoru

29.10.2012 14:01

Radní Eva Štíbrová (ODS) navrhla radě města, aby prověřila možnost úpravy nájemného v Domech s pečovatelskou službou. Rada města proto uložila místostarostovi města Jiřímu Nekvasilovi, aby připravil návrh na úpravu tohoto nájemného.

Prakticky to bude znamenat, že se nájemné pro obyvatele DPS zvýší, neboť ani v jediném případě se nestalo, aby se při úpravě jakýchkoliv cen ve městě, byť jen v jediném případě, cena snížila.

Půjde však o zdražení pobytu v DPS, které může mnoha jejich obyvatelům způsobit řadu obtíží, neboť se musí brát v úvahu i fakt, že u nás každoročně rostou ceny za vše, co provozuje město, ale i stát. A tak se rok co rok zdražuje voda a kanalizace, elektřina i plyn a příští rok se výrazně zdraží i popelnice.

To vše vytahuje důchodcům další peníze z již beztak dost hubených peněženek, neboť neustálé zvyšování cen v důsledku růstu DPH a prakticky nulová valorizace důchodů, jejíž výše navrhnutá zločinci Drábkem a Kalouskem, je čirým výsměchem právě vůči důchodcům.

Všechna tato neustálá zdražování všeho, na čemž se podílí i město, může způsobit, že další zvýšení, tentokrát nájemného, již nebudou mít důchodci z čeho uhradit.

Zatím se cena nájemného v DPS pouze připravuje, ale budu velice pozorně sledovat, jak se s tímto úkolem porovná místostarosta Nekvasil, s jakou cenou nakonec na radu města přijde a jak budou radní hlasovat. Jakmile budou tyto skutečnosti známy, okamžitě je zveřejním.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.