Město očima nezávislého člověka

Národ neztratil pud sebezáchovy

27.01.2013 11:11

Přes ohromnou masáž médií, které vlastní zahraniční kapitál, první přímé volby prezidenta republiky dopadly pro Českou republiku dobře. Především zásluhou venkova zvítězil opravdový Čech, Miloš Zeman.

Pominulo tak nebezpečí prosazování zrušení dekretů prezidenta Beneše a zřejmě se odsunula snaha Karla Schwarzenberga o zrušení lex Schwarzenberg, který mu brání navrácení dalších ohromných majetků, které ovšem byly tímto zákonem zestátněny ještě před 28.2.1948, tedy před restituční hranicí. V závěti, na základě které již ohromné majetky získal, se totiž uvádí, že se musí neustále snažit získat i majetky pod tímto zákonem, aby závěť byla platná.

Lidé se nenechali zmanipulovat lidmi, herci a dalšími celebritami, které velebili „knížete“ a použili vlastní selský rozum, a to je dobře. Nedomnívám se, že zvolením Zemana za prezidenta by nastal  zásadní zvrat v politice, to na nás teprve čeká v roce 2014, ale tato přímá volba naznačila, kam by mohla republika směřovat.

Budu velice pečlivě sledovat snahu Zemana a jeho slib, že se opět bude pokoušet prosadit, vahou své osobnosti, majetkový zákon, který republika potřebuje jako sůl. Domnívám se však, že tato koalice se mu bude bránit jako čert kříži, vždyť právě kvůli majetkům se zuby nehty u koryta stále drží. A doufám, že po parlamentních volbách, konečně přijde čas a zákon bude přijat. Dřív to nevidím.

Osmého března bude Miloš Zeman inaugurován do funkce prezidenta České republiky a měl by nastat obrat v naší politice. Doufám a pevně věřím, že nastane obrat k lepšímu. Nebude mít sice tolik pravomocí, aby mohl sám něco změnit, ale věřím, že se přece jenom miska vah začne více naklánět na stranu sociální spravedlnosti, přestanou se zbytečně vyhazovat miliardy a působením levicového prezidenta ještě více posílí levice.

A výsledkem jeho politiky by měly být vítězné parlamentní volby. Nejsem naivní, abych se domníval, že bychom se rázem měli lépe, ale aspoň by se snad tak masivně přestali okrádat lidé a mohli, po letech rozkrádání jejich peněženek, opět žít jako lidé a nikoliv jako dobytek, který je třeba ždímat až na krev.

Uvidíme.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.