Město očima nezávislého člověka

Naše kozenky se snaží lidem vrátit přirozené střípky života

01.07.2013 14:18

Žijeme v přetechnizovaném světě. Lze dokonce říci, že nám dnes počítače řídí celý náš život, přestáváme rozumět přírodě, přestáváme umět s ní žít v souladu a přestáváme využívat bohatství, které nám příroda tak štědře nabízí.

Potraviny jsou dnes již tak plné chemie, že si nemůžeme být jisti ničím, co si nakoupíme. Chemii nacházíme ve všem, mléko nevyjímaje. Kdysi byl vžitým obrazem vesnice či malého města krajáč lahodného mléka s chutným chlebem namazaným máslem, sýrem či tvarohem. Zkuste si dnes koupit v supermarketu mléko a udělat si z něj tvaroh. Se zlou se potážete, protože dnešní mléko už nemá se zdravým, přirozeným mlékem vůbec nic společného.

Během první světové války, kdy byl v českých zemích ohromný hlad, zachránily mnoha životů, především těch dětských, obyčejné kozy. Jejich mléko, sýry a další produkty byly tím, co dětem dávaly tak potřebné živiny, bez kterých by mnoho z nich pomřelo hlady. Dnes už to pomalu ani neznáme.

I naše kozenky dávají zdravé, chutné a nutričně bohaté mléko, stejně jako všechny výrobky z něj. Naprosto neznají všelijaké krmné směsi, penicilin, antibiotika a další podpůrné chemické přípravky. Jsou živé ze zdravé, čisté a šťavnaté trávy a přirozené přírodní potravy. Proto jejich mléko tolik přispívá ke zdraví lidí.

Od letošního podzimu nám začne dávat mléko i naše kravěnka a je proto samozřejmé, že i její mléko a všechny jeho produkty budeme nabízet všem, kteří nechtějí používat chemii ze supermarketových krabic s něčím, co nemá s mlékem nic společného, ale opravdové, nepančované a lahodné mléko.

Mimochodem, chemicky upravené mléko, které se prodává v krabicích, se po době uplynutí trvanlivosti totálně zkazí. Přírodní mléko naproti tomu jenom kvasí, a to je podstatný rozdíl.

A ještě jedna záležitost, kterou většina lidí nezná. Ovčí mléko obsahuje 60 alergenů, kravské mléko je na tom o polovinu lépe, obsahuje tudíž 30 alergenů. Kozí mléko má v sobě pouze 7 alergenů, takže je naprosto zřejmé, které mléko je nejvhodnější pro alergiky, kterých přibývá, především mezi dětmi, geometrickou řadou.

V naší malé rodinné farmičce se snažíme lidem vrátit přirozené střípky života. Přijďte či přijeďte se podívat, ochutnat a uvidíte, že vám nabízíme skutečně něco naprosto jiného, nežli supermarkety. Ochutnáte a už nebudete chtít jiné mléko nežli od našich koz či kravěnky. Ono totiž lidské tělo má historickou genetickou paměť a velice rychle si vzpomene, že dostane opět něco, co naši předci používali po několik tisíc let a svědčilo jim to. My totiž milujeme obyčejný svět. Přirozený, přírodní a velice zdravý.

A kde nás najdete? Je to velice jednoduché, na adrese Brázdimská 936, 250 01 Brandýs nad Labem. Webové stránky: https://www.farmarstvi.cz.

Náš miniobchůdek má otevřeno od pondělí do pátku od 16 do 18 hodin a v sobotu či v neděli kdykoliv po telefonické dohodě na telefonu 603 585 896.

Vaše Eva Drozenová

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.