Město očima nezávislého člověka

NÁSLEDKY VĚTY GOTTWALDA?

19.09.2014 11:02

Starší generace určitě pamatuje na historickou větu Gottwalda“ „Právě jsem se vrátil z hradu ……“   A pak započali věci na které neradi vzpomínáme. Tuto větu používala v posměšném smyslu i mladší generace. Je 18. 9. 2014,  21 hodin a já pronáším podobnou větu. „Právě jsem se vrátil ze zámku ……“. Tedy z veřejného zasedání zastupitelstva města. Bylo mi tam smutno. Takže lépe bylo odejít. 

Proč? Jedním z bodů programu bylo odsouhlasení Územního plánu (ÚP) města. Na toto téma byla rušná diskuze. Pan starosta Přenosil  vyzval, dle programu,  k odsouhlasení ÚP, ke kterému však bylo předloženo přes 200 připomínek a žádostí. Tyto však dle vyjádření nebyly zastupitelům dávány k seznámení. Ale dnes měli zastupitelé ÚP odsouhlasit jako celek, bez seznámení, případně mít možnost hájit opodstatněné požadavky občana. Na můj dotaz, proč musí být tento ÚP odsouhlasen již dnes, několik dnů před skončením volebního období, zněla odpověď : „ „toto zastupitelstvo se dlouho ÚP zabývalo“.  Tak nové zastupitelstvo by to asi nezvládlo. Jen poznámka – v úvodu zaznělo, že stávající ÚP, dle zákona, může platit do roku 2020!

Snažím se vždy chápat právo na různé názory. Každý měl při hlasování o vhodnosti či nevhodnosti zpracovaného ÚP možnost svůj názor vyjádřit svým hlasováním! 

Čtenáři čtěte dobře !     Návrh, aby bylo hlasováno jmenovitě, to je v zápise uvádět jméno kdo a jak hlasoval (Jak zastupuje ty, co jej zvolili!) nebyl většinou přijat.  Myslím, že každý slušný člověk si položí otázku:  proč se hlasující zastupitel nechce přihlásit ke své zodpovědnosti?

(Nebo tam šlo o nějakou kulišárnu?)    Zastupitelé, kteří se stydí uvést své jméno občanům v souvislosti jak rozhodují, možná ví přesně proč.

Zda se jednalo o celou, na radnici  vládnoucí koalici, včetně  z ČSSD odsunutých pánů Daška a Javůrka snad zveřejní některý zastupitel který má právo na prohlídku videozáznamu z tohoto zasedání.  Před občanem se tají.

Vážení čtenáři  informujte o takovémto chování širokou veřejnost.  Můžeme do příštího zastupitelstva opět dostat zastupitele stydící se za svá rozhodnutí, ale s chutí učiněná!

(Některá jména nacházím i na špici kandidátky vedené paní Osuskou.)  Jsem nesmírně zklamán.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.