Město očima nezávislého člověka

„Naučíme váš jazyk té správné chuti“, vzkazuje restaurace

20.08.2012 11:12

V poklidné staroboleslavské ulici na Písku stojí starobylý dům. Byl postaven již v roce 1900. Původně v něm klíčily brambory, aby také ne, vždyť původní osada Písek byla samostatná, žili v ní a pracovali především statkáři. Ke Staré Boleslavi byla připojena později a celá Stará Boleslav pak v roce 1960 splynula s Brandýsem nad Labem v jedno město. 

 

A právě v této ulici vznikla ve starobylém domě nádherná, útulná, ale i moderní restaurace. Nese jméno Steak house medium rare. Pokud to přeložíme do češtiny a vysvětlíme, znamená to dům steaků středně krvavých. A proč že tento nezvyklý a podivný název pro restauraci v Polabí? Inu, je to jednoduché. Provozovatelé, šéfkuchař Michal Mocík a Kateřina Rezková, která vždy s úsměvem obsluhuje hosty, se specializovali právě na argentinské hovězí steaky. U jsou opravdu fantastické, to mi věřte. A nejenom proto, že jsou pouze a jenom ze stále čerstvého masa, ale šéfkuchař je opravdu a dokonale umí připravit. 

Jenomže v dnešní době by se restaurace jenom s večeřemi, i když fantastickými, prostě neuživila, a proto pro denní strávníky nabízí  týdenní menu, jehož základem je skvělá domácí kuchyně. Mnohá maminka by se sem, například, mohla jít učit dělat chlupaté knedlíky, tak jsou vynikající. Týdenní menu obnáší pět jídel domácí kuchyně, to aby si strávníci a návštěvníci restaurace mohli dát k obědu každý den něco jiného a měli možnost si vychutnat všechna jídla včetně polévek. A i ty jsou, mimochodem, přímo fantastické. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Týdenní menu je za jednotnou cenu, zaplatíte jenom osmdesát devět korun. 

 Opravdoví mlsouni, kteří si potrpí na sladké, zde najdou dezerty a různé dobrůtky podle receptů našich babiček. A protože se restaurace nachází v blízkosti nejen Labe, ale i mnoha tůní a jezer, kde je plno ryb, může si milovník této vodní havěti objednat i českou rybu na mnoho způsobů. 

Dům, kde se restaurace Steak house medium rare nachází je starobylý, to už bylo uvedeno. To ale neznamená, že je restaurace zařízena právě v tomto starobylém stylu, naopak. Je zde velmi vkusné moderní prostředí, členěné do několika místností, takže zde skoro každý najde své soukromí. Ať už se jedná o předzahrádku s dvoumístnými stolky, to využívají především kuřáci, protože nikde jinde se v prostorách restaurace kouřit nesmí, nebo o krytý salonek vyvedený ve dřevě pro případ nepříznivého počasí, ale i hlavní jídelní sál je nádhernou kombinací dřeva a moderního nábytku. Architekt opravdu odvedl skvělou práci. 

V odděleném salonku, provozovatelé ho sami nazývají chaloupka, je nejenom stylové staročeské vybavení, ale nezapomíná se tady ani na děti, mají zde svůj koutek, vlastní malý stolek se židličkami, a proto je chaloupka hojně využívána rodiči s dětmi. 

Ve starobylém stylu, obložená kamenem a s regály plnými skvělých vín, je zařízena i sklepní vinárna, kterou jistě ocení každý milovník tohoto moku. A navíc, i zde, stejně jako v hlavním jídelním sále, je umístěna velká televize, kde by například při dobrém vínku mohli sportovně naladění zákazníci sledovat boje našich olympioniků v Londýně. Dobré chilské víno by jim jistě přispělo k dobré náladě. A nemusí se objednávat rovnou celá láhev, i když se tak většinou děje, ale obsluha sklepní vinárny ho též rozlévá nebo naplní přinesený vlastní džbánek. Totéž platí skvělých moravských vínech, která si zde můžete objednat. A jedna důležitá okolnost se nesmí zapomenout, všechna vína jsou za velmi výhodné ceny, to ale platí o celém sortimentu restaurace. Provozovatelé nejsou vydřiduši, ale lidé, kteří především touží mít spokojené zákazníky, kteří se na Písek budou rádi vracet. 

Pro děti, řidiče a abstinenty jsou připraveny jak nealkoholické pivo Birell, tak mnoho různých nealkoholických nápojů a sodovek.  Ostatně normální pivo se zde čepuje ze Svijan a samozřejmě z Plzně. Stejně jako všechny suroviny potřebné k výrobě jídel, tak i pivo je zde stále jenom čerstvé, to je totiž krédo provozovatelů, mít neustále jenom čerstvé zboží. Platí to i skvělé italské kávě značky Bazzara, nejenom, že je velice chutná, ale je i správně uvařená, protože uvařit dobrou kávu je umění, to jistě potvrdí každý Ital. 

V restauraci Steak house medium rare v ulici Na Písku se mohou konat i různé společenské akce. Ať už se jedná o svatby, různé rauty, abiturientské sjezdy, ale i schůze různých sportovních spolků, občanských a politických uskupení, zkrátka, stačí jen zavolat, objednat a personál restaurace je plně k dispozici. Kapacita v hlavní jídelně je padesát míst, do vinárny se pohodlně vejde šestnáct lidí a v salonku – chaloupce, je dalších patnáct míst, takže se do restaurace krásně vejde i opravdu velká svatba. 

Ale vraťme se ještě k proslaveným steakům z argentinského hovězího. Zásadně se připravují na lávovém grilu, takže si zachovají všechnu šťávu a nikdy nejsou upražené. Ostatně v moderně zařízené kuchyni se vaří a připravuje skvěle naprosto všechno. 

„Naučíme váš jazyk té správné chuti“, vzkazuje restaurace

Dovolte mi na závěr vlastní zkušenost. O plévkách ani nemluvím, jsou skvělé, a já mám polévky tuze rád, ale platí to i kachýnce se zelím a chlupatými knedlíky, na které jsem si opravdu pochutnal a totéž platí i o tradičním segedínském guláši. Nenašel jsem v porci jediný nedobrý kousek masa. 

Restauraci Steak house medium rare v ulici Na písku mohu jenom doporučit, skvěle se zde vaří, je zde velice příjemné prostředí a obsluha je rychlá a milá. A připočteme-li velmi dobré jídlo, co více si přát. Až budu chtít posedět s přáteli u skvělého jídla, dobrého pití a v příjemném prostředí, jinam už nepůjdu, mé kroky povedou jenom na Písek. 

Adresa: Na Písku 586, Stará Boleslav,

Rezervace na telefonu: 722 736 129

                                    604 584 248

Otevírací doba: Pondělí až pátek od 11 do 23 hodin

                       Sobota a neděle od 12 do 23 hodin

e-mail: kathcik@ centrum.cz

Webové stránky: www.steak-mediumrare.cz

Provozovatelé: Michal Mocík – šéfkuchař

                    Kateřina Rezková - obsluha 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.