Město očima nezávislého člověka

Názor čtenáře

11.11.2012 11:35

Ve stínu znovuzvolení amerického prezidenta Obamy jaksi trochu zanikla skutečnost, že ve středu dostal český lid od Kalouska a jeho spřátelených zločineckých band (ODS, TOP 09 a Lidem) několik zdrcujících ran. ( pro Lidem bych měl výstižnější název: Sobě )

Tak zaprvé nepadla tahle tragikomická vláda, která vede svou zemi vytrvale k zbídačení. Obrovské miliardy se ztrácí kdesi v nedohlednu, státní dluh narůstá. Prý tím, že si žijeme nad poměry. To nechápu stejně jako lidi, kteří chodí do práce a přesto nejsou schopni pokrýt základní životní potřeby.

Za druhé, bylo schválen tzv reformní balíček, skvělá zpráva hlavně pro ty, co už melou z posledního. Tím se zdraží naprosto všechno. Ekonomický růst to žádný nepřinese, spíš krachy a nezaměstnanost a propad spousty dalších lidí pod hranici chudoby. Poslanci to vědí moc dobře, tak si pro jistotu přidali 10 tisíc navíc. Slyšel jsem, že polští poslanci již si dlouhou řadu let nepřidali ani zlotý, protože by se za to museli stydět. Naši jsou jiní, ti se holt nestydí.

A za třetí ta nejhorší rána a obrovské vítězství pana Kalouska – církevní restituce. Jsem přesvědčen, že Kalousek tuhle stranu založil jenom pro tohle. Kdo by jí taky financoval. Je to holt starý matador, který se vyzná. Jako výkladní skříň si vzal knížete a vtáhnul do toho i starosty, což byl úžasný marketingový tah. Samozřejmě se za ním natáhli lidovci, protože KDU ČSL se nedostala po volbách do parlamentu.

Takže církve v tomhle státě jsou na rozdíl od obyčejných lidí, kteří nevědí, zda-li budou mít na nájem, na doktora, na jídlo, těžce za vodou a to min na 17 let dopředu. Prý je to výhodný pro stát, ale zaplatíme to zase my, co jsme jim nic neukradli.

Naprosto výmluvný byl způsob, jak se k tomu koalice prohlasovala. Tzv. Rebelové odstoupili (kolik to bude daňové poplatníky stát se samozřejmě nedovíme) a pomohl člen ODS, který by se měl chystat do tepláků. Po těch sebekritických proslovech o nedůvěryhodnosti a nutnosti nápravy na kongresu ODS neskutečný veletoč. ODS už zřejmě neusiluje o nějaké vítězství v příštích volbách, musí trhnout, co se dá, žádné příště už ani být nemusí.

Blíží se zase výročí 17. listopadu, myslím, že nám chybí taková osobnost, jako byl Havel, za kterým by lidi šli a řekli těmhle nenažrancům konečně: Tak dost !!! 

Vlastimil Šrut

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.