Město očima nezávislého člověka

Názor na Kaufland z druhé strany

12.02.2012 13:25

Několikrát jsem veřejnost informoval o názorech odpůrců výstavby obchodního centra Kaufland, který v poslední době rozhýbal klidné a stojaté vody veřejného mínění ve městě.

V rámci objektivity je nutné dát prostor i druhé názorové straně. Do redakce přišel na mou adresu dopis. Dopis jedné z těch, která podepsala petici proti Kauflandu. Když si však pisatelka ověřila a zjistila všechna fakta, vznikl tento dopis, který zveřejňuji v plném znění.

Vážený pane Kapale.

Žiji již přes dvacet let v lokalitě, ze které byla městu doručena petice proti výstavbě zamýšleného nákupního centra. Já ji podepsala také, ale neměla jsem potřebné informace a stala jsem se bludnou ovcí v rukou demagogických vojenských důchodců. Pan Vojta tvrdil, že petici podepsalo přes 800 obyvatel. K podpisu docházelo většinou tak, že vždy jeden obyvatel vchodu obešel obyvatele bytů, kteří bez adekvátní informace podepisovali zmíněnou petici. Podepisovaly celé rodiny, aniž by věděly jak po výstavbě bude lokalita vypadat, někteří si myslí, že Kaufland bude stát za školkou před okny domů.

To, co bylo prezentováno investorem, bylo nádherné. Dívali bychom se do parku a tím by byty získaly na hodnotě. Chápu, že je zde problém dopravy, ale aut bude stejně dále víc a zaparkování na sídlišti je problém již nyní. Jsem ráda, že investor řeší nejen zájmy výstavby obchodního centra, ale i parkování pro přilehlé sídliště, dopravu v okolí, pracovní místa, kvalitu nakupování a rozsáhlou relaxační zónu.

Myslím, že by bylo dobré, kdyby i občané, kteří nebyli na uvedené prezentaci, tyto informace měli možnost i s obrázky vidět na stránkách týdeníku TOK.

Velice se omlouvám, že tento dopis nepodepíši. Žiji na vojenském sídlišti a bojím se reakce lidí kolem pana Vojty. Byla bych souzena okolím a komplikovala bych život sobě i rodině.

Vás si, pane Kapale, vážím jako novináře i jako zastupitele, který bojuje za spravedlnost a také za zlepšení životních podmínek obyvatel.

Pomožte nám, prosím, proti demagogické kampani pana Vojty!

Tolik autentický dopis, jehož originál mám k dispozici.

Požadované informace i s nákresem celé lokality, pokud by zde vyrostlo obchodní centrum Kaufland a relaxačně oddychový park, jsem již zveřejnil před časem, kdy se tento záměr začal  poprvé projednávat na pracovním zasedání zastupitelstva v TOKu.

A ještě několik závažných faktů. Město koupilo 20.000 m2 pozemků za 38 milionů korun od někdejšího majitele nemocnice Martina Vojtíška. Tyto miliony však nikdy nedorazily do nemocnice, ale byly z ní naopak kamsi odkloněny.

V případě kladného politického rozhodnutí zastupitelstva o spolupráci s investorem výstavby Kauflandu, by město získalo fakticky zpět nejen 15 milionů za výstavbu parku, na který mít peníze nikdy nebude, ale i další komunikaci s okružní křižovatkou s ulicí Kralupskou, signalizační zabezpečení výjezdu hasičů, opět na ulici Kralupskou a velmi nutné zatrubnění Vinořského potoka, které se bude muset stejně provést ať se již zastupitelé rozhodnou o Kauflandu jakkoliv. To vše v hodnotě dalších 10 milionů korun. Celkově by tak město dostalo nazpět 25 milionů a tím by se z vyhozených 38 milionů korun alespoň větší část peněz do města vrátila.

A na úplný závěr: Ano, i takto, jak se v dopisu popisuje, se vytváří veřejné mínění!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.