Město očima nezávislého člověka

Nečas by neodstoupil snad ani kvůli vraždě

13.06.2013 17:50

Dnešní zatýkání známých kmotrů z ODS a s nimi i spřízněných lobbyistů svědčí o jediném faktu – ODS splnila určený cíl, pomoci prosadit zlodějnu století na národu – miliardový dar církvím, protože o restituce v žádném případě nešlo, a nyní ji už není potřeba a může jít do pryč. Ano, i takhle by se dala razie proti lidem nazývaným kmotry ODS nazvat.

Svezl se s nimi i brandýský předseda ODS Petr Tluchoř, u něhož jsem zatčení očekával daleko dříve, jakmile vypadl z vlivných politických pozic.  Vlci neodpouštějí a on mezi vlky žil až příliš dlouho. Stejně tak jsem očekával, že sekyra dopadne i na jeho kolegy – rebely. To by tak hrálo, aby několik odpadlíků vydíralo tuhle slátaninu, nazývanou koalicí. A o nic jiného, nežli o prachy, nikomu z nich nešlo.

Co jsem však neočekával, a popravdě řečeno ani mne to ve snu nenapadlo, že se do policejních tenat zaplete i všemocná a Nečase ovládající Jana Nagyová. To tedy už musel být sakra tunel, že ji před protikorupční policií neochránil ani předseda vlády! Navíc, když právě kvůli ní tento týden ohlásil, že se rozvádí. Cvrlikali si o tom i brabci na parlamentní střeše, že ti dva spolu mají víc nežli nepřiměřeně vysoké ohodnocení. Tehdy premiér prohlásil, že si tak velké peníze zaslouží, protože dře jako kůň. Teď se ukazuje, za jakým vozem byl onen kůň zapřažen a kvůli komu tolik dřel.

V každé normální zemi, i v té, která si jako my, na demokracii jenom hraje, by po zatčení nejbližší spolupracovnice v denních i nočních hodinách, premiér zakryl hlavu šátkem posypaným popelem, rezignoval by i s celou vládou prolezlou korupcí a někam by zalezl, aby nebyl na očích a užíval si koňsky vydřených peněz své životní kobyly, pardon, družky.

Jenomže to by musel být někdo jiný nežli Nečas, musel by to být aspoň chlap a nikoliv tajtrlík, který se premiérské funkce drží jako klíště. Do posledního dne mandátu, do poslední hodiny. Inu, moc opravdu chutná a Nečas prohlásil, jakmile vylezl ze své nory, abych byl přesný, tak ze své pracovny, že o odstoupení neuvažuje, že policie asi udělala chybu a že svému dřícímu koni Nagyové naprosto věří.

Petr Nečas, s naprosto celou vládou, naší zemi jenom škodí a i kdyby byl obviněn snad z masové vraždy, tak by sám neodstoupil. Jak říkám, není to chlap, je to tajtrlík. Doufám jen, že policie ví co dělá a dotáhne celou zatýkací orgii až před soud.

A jsem jenom zvědav, zdali rameno spravedlnosti, ale i policie, dostane odvahu a do svých sítí lapí i další velké ryby. Třeba nejlepšího ministra financí Zeměkoule a přilehlého okolí Kalouska, který při každém volebním období, kdy stál v čele tohoto rezortu, naši zemi nesmírně zadlužoval, i když občany republiky dřel a okrádal bez nože. Nebo našeho dalšího velkého škůdce národa, ministra zahraničí Schwarzenberga, třeba za jeho podivné restituce nebo vytunelování Becherovky. A další a další potentáty, kteří nám, občanům, tu naši těžce zkoušenou zemi už téměř čtyřiadvacet let systematicky vykrádají. Kdy na ně dojde řada?

Vladimír Kapal     

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.