Město očima nezávislého člověka

Nejsou všichni socdemáci jako Rath

17.05.2012 11:43

Zatčení, dnes už bývalého hejtmana, Davida Ratha, byl pro celou jeho stranu šokem a neskutečně ji poškodilo nejen v celostátním, ale i v obecním měřítku. 

Na celé jeho kauze je však několik podivností. Nejprve se v médiích objevilo, že měl mít v krabici od bot pět milionů, pak to bylo už sedm milionů, aby se nakonec psalo o tom, že měl mít miliony v krabici od vína. Navíc, jak se též psalo, Rath byl zatčen dříve, nežli krabici otevřel. Ta se poté na několik minut ztratila z jeho dohledu, aby mu ji policisté opět přinesli otevřenou a plnou pětitisícovek. A co když mu do krabice, v pečlivě a dlouho připravované akci, peníze vložili sami policisté? 

A dále. Nejprve se objevilo v médiích, že se při domovní prohlídce v Hostivicích v domě Ratha našlo pod podlahou dokonce třicet milionů, pak se zase psalo, že miliony byly v bytě ředitelky kladenské nemocnice Pancové. Tak kde vlastně se ty miliony našly? 

V době, kdy pravicová, protilidová a protinárodní vláda má téměř nulovou podporu lidí, v době, kdy se lidé proti ní a jejím opatřením, které je jenom okrádají, aby se státní dluh raketově navyšoval, se korupční aféra s Davidem Rathem pravici velmi, ale opravdu velmi hodila. Vzpomeňme si jenom na rok  2006 a proslavenou Kubiceho zprávu. Též sociální demokracii sebrala mnoho hlasů ve volbách a nakonec se díky dvěma uplaceným přeběhlíkům ujal vlády Topolánek a ekonomika státu šla dramaticky dolů. A to prosím ještě světová ekonomická krize nebyla. A dnes je ministrem vnitra opět Kubice. Není to podivné? 

Hejtmana Ratha jsem neměl rád. Vadila mi jeho arogance a strašně mi vadilo jeho obsazování vlivných míst ve stranických orgánech, jak na kraji, tak i v našem okrese, jeho nohsledy. Slušný člověk neměl šanci. Kolikrát na předsedu MO ČSSD ve Staré Boleslavi Daška doslova rathovci řvali se nedá ani spočítat. 

Teď, po Rathově zatčení a po ohromné masáži veřejnosti pravicovým tiskem, hází mnoho lidí všechny členy ČSSD do jednoho pytle s lidmi, kteří se, bohužel, i v ČSSD objevili. S lidmi, kteří do strany vstoupili jenom pro svůj osobní nebo firemní prospěch. 

Nejsou takoví všichni. Je mnoho lidí v ČSSD, kteří věnují práci pro město a jeho obyvatele zcela zadarmo, zato však s nemenším úsilím, nežli placení politici. Nejen, že za svou práci nic nemají, naprosto žádné výhody, ale navíc do práce pro město investují i vlastní peníze. 

Tito lidé si nezaslouží, kvůli jednomu narcistickému politikovi, aby byli veřejností vnímáni jako korupčníci, vyžírkové a křiváci. Jsou to lidé poctiví, pracovití a chtějí svému městu pomoci. 

Řadoví členové MO ČSSD ve Staré Boleslavi, mám teď na mysli původní organizaci strany, nikoliv odpadlíky, jsou naprosto poctiví lidé, kteří šli do politiky bez jakýchkoliv zištných úmyslů a s čistým srdcem. Doufám a pevně věřím, že lidé ve městě, kterým není osud města a život v něm, lhostejný, sami poznají, kdo to myslí poctivě a kdo chce na politice vydělat. 

Já, ani členové místní organizace ve Staré Boleslavi, to rozhodně nejsme. Jde nám jen a jen o naše město.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.