Město očima nezávislého člověka

Několik informací o demonstraci proti prezidentu republiky

26.11.2014 17:57

V pondělí jsem obdržel poměrně závažnou informaci. Jednalo se o to, jakým způsobem byli studenti na demonstraci posíláni. Informace byla jenom z jedné vysoké školy, ale na pozdějších reakcích rektorů dalších vysokých škol, na adresu jednoho z nich, který se k celé demonstraci, ale především formě protestu proti prezidentu státu, vyjádřil negativně a odsoudil ji. Z těchto protestů rektorů vysokých škol proti svému kolegovi vyplývá jediný, pro mne však velice neblahý fakt. Akademická společnost se postavila proti svému prezidentu, proti své zemi a podpořila akci pořádanou americkou ambasádou a s největší pravděpodobností i za její peníze. Ale nejen akademická půda, která by měla být apolitická, olej do ohně neustále přilévají naši umělci, sami se označují za elitu národa. To i oni chtějí svět zavléci do války? Pro mne to není elita národa, ale jelita národa.

Je všeobecně známo, že do naší země byl Obamovou vládou vyslán nový velvyslanec, jmenuje se Schapiro a o něm je známo, již z několika předešlých působení, že je odborníkem na státní převraty nebo na otočení směřování země. Naskýtá se otázka, proč právě on a zrovna v této době se u nás objevil?

Ale zpět ke studentům. Volal mi bratr jedné studentky, která suduje na vysoké škole v Liberci. Říkal, že od sestry ví, že profesoři při přednáškách apelovali na studenty, aby se zapsali na seznam demonstrantů na 17. listopad v Praze. Ti, kdož by se odmítli do seznamů napsat, by prý mohli mít studijní problémy. Bylo jim řečeno, že pro ně budou připraveny autobusy, budou odvezeni na určené místo v Praze, kde je převezmou průvodci, rozdělí je na skupiny a odvedou na různá místa.

Tam již čekali další mladí lidé s již známými krabicemi s logem americké společnosti a adresátem byla americká ambasáda. Každý ze studentů dostal instruktáž, co má volat a dělat a někteří z nich vyfasovali už připravené transparenty a všichni pak ony známé červené karty. Ani jediný ze studentů si transparent z domova nevezl.

Jelikož bylo ještě dost času do demonstrace, průvodci splnili slib, který studenti dostali již na škole, byli odvedeni na občerstvení s tím, že po ukončení demonstrace půjdou do některé z vyhlášených pražských hospod a budou se moci zdarma napít.

A tak se také stalo. Po demonstraci byla skupina, o které je řeč, odvedena do jedné z hospod a studenti se mohli napít, aniž by cokoliv platili. Museli však, opět za vedení průvodců, být v určitý čas na místě, kam se opět dostavily autobusy.

Ptal jsem se volajícího, zdali neví, že by tuto akci platila škola. Odpověď zněla, že prý nikoliv, platil to někdo jiný.

Z této, pro mne velice hořké, informace vyplývá několik otázek. Kdo na školách zařídil, aby bylo studentům doporučeno se demonstrace zúčastnit? Kdo to vše platil? A hlavně, kdo si demonstraci objednal a proč. Na facebooku se téměř okamžitě o této akci rozhořela široká diskuze s množstvím názorů, ale i zkušeností a faktů.  Pospíšila si i americká ambasáda s dementi, že by něco organizovala a platila.

Takových dementi již vyslali do světa USA povícero a nakonec se ukázalo, že se jednalo o lži. Jen vzpomeňte, vy starší, jak USA dementovaly, že by zorganizovaly incident v Tonkinském zálivu vedoucím k dlouholeté vietnamské válce. Nyní se ukázalo, že si torpédoborec zasáhnuly raketou sami. Nebo ZHN v Iráku, byly toho plné noviny a nakonec se ukázalo, že se jednalo opět o lež, nikde se nic nenašlo, ale do dneška agresi USA zaplatilo životem 460 tisíc lidí. USA byly také mezi prvními, kdož obvinil Rusko ze sestřelení malajsijského letadla a nyní se už zcela jistě ví, že to bylo dílo ukrajinské vládní armády. A v příkladech věrolomnosti USA by se dalo ještě dlouho psát. Takže se dementi americké ambasády nemůže brát jako pravdivé.

Když začal v Kyjevě Majdan, účastníky byli pouze lidé, kterým se nelíbila chudoba v zemi a špatné životní podmínky. Poté, velmi krátce nato, do Kyjeva přijeli tři nejvyšší představitelé CIA, náměstí zaplavili naprosto jiní lidé a vzniklo to, co všichni víme. Vyústilo to v občanskou válku, ve které do dnešního dne zahynulo přes 4.000 lidí, mezi nimi mnoho civilistů. Jedné z amerických vysokých političek pak do médií uniklo, že kyjevský Majdan stál USA 5 miliard dolarů. To jsou fakta. Následně se objevili majdanisté v Praze, v Maďarsku, Polsku. Je to jen náhoda?

USA je nejzadluženějším státem světa, v současné době činí dluh 14,5 trilionů dolarů a podle finančníka Donalda Trumpa, bude dluh na konci Obamovy éry v Bílém domě činit 18,5 trilionů dolarů. A jak víme z historie, takto obrovské dluhy nelze uhradit, lze je pouze smazat, a to velkou, nejlépe světovou válkou. A právě k té, podobné události svět směřují.

Rusko má zaplacenu velice drahou vrtulníkovou loď ve Francii, nedávno prezident Francie prohlásil, že kvůli Ukrajině, Francie Rusku loď nepředá. A přitom se Francie ekonomicky potácí u dna, stejně jako USA. Takže další provokace vůči Rusku. Mám obavy, že jak staroměstský pragomajdan, tak demonstrace proti prezidentu země, tyto snahy jenom podporují. Včetně našich kulturních elit. To opravdu chtějí válku?

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.