Město očima nezávislého člověka

NĚKOLIK POHLEDŮ

28.01.2013 14:59

Soutěž o hlasy voličů skončila. Proč nás sdělovací prostředky hnaly do boje svými titulky – „boj o hlasy“. Asi by bylo možno více psát a vysílat, když teče krev. Zapomnělo by se na amnestii a byl by větší odbyt?

Proč si voliči stěžovali, že jim nevyhovuje ani jeden ze dvou kandidátů? Pan Zeman ani pan Schwarzenberg se nezvolili Byli zvoleni v 1. kole. Pokud voliči chtěli někoho jiného, měli se tak rozhodnout již v 1. kole. Stejně tak jako kandidáti, kterým muselo být těsně před volbami jasno, že nemají šanci postoupit do 2. kola. Je třeba uvažovat i dopředu.

Otázku rozhodnutí řešíme  životě téměř neustále. Od toho, mám koupit housku slanou nebo raději makovou až po mám koupit dům nebo  bydlet v nájmu. Nyní jsme byli před otázkou, kterého kandidáta zvolit. Výzva některých – nevolte nikoho -  byla prostinká. To si neuvědomovali, že i když by přišly k volbě jen 3% voličů a vítěz  by získal 2% hlasů je zvolen? A ostatní musí respektovat výsledek volby. Ale oni se vymluví, to já ne , to ostatní.

Zákon o povinnosti volit zde nemáme.

Co vyjádřili ti, co volili pana Schwarzenberga. Že jsou spokojeni s touto vládou, které on je členem a vždy s ní rozhoduje. Že jsou spokojeni s rozsahem církevních restitucí. Že jsou spokojeni s panem Kalouskem kterého on drží. Že jsou spokojeni s utlačováním důchodců. Že jsou spokojeni s S kartami, které jsou jen zástěrkou pro finanční kšeft finančního domu. Že jsou spokojeni s rozsahem amnestie. Se vším tímto je pan Schwarzenberg  spojen.

V případě, že dnes říká, že ne, tak je vhodné si položit otázku: co je lež?

V Praze a zahraničí volila naprostá většina pana Schwarzenberga. Proč asi? Nejmenší nezaměstnanost, nejvyšší průměrný plat, dostupnost všech služeb. Koho by asi podpořil Pražák přesídlený do obce kam dnes nejede ani autobus (šetřit za každou cenu), kde musíte několik kilometrů za nákupem. Kde vám zaměstnavatel nabídne mzdu tak nízkou, kterou by Pražák nepřijal a šel raději na pracovní úřad.

Značná část voličů v zahraničí jsou ti, kteří emigrovali nebo odešli za svými penězi. Je málo přijatelné, že emigranti, kteří svou vlast opustili a 40 let zde nežijí, nám spolurozhodují o hlavě státu. Bylo by snad vhodnější, kdybychom mohli rozhodnout o panu Koženém nebo Krejčířovi v jejich nynějších domovech.

Je rozhodnuto: Funkce prezidenta je důležitá. Ale ve většině případů je rozhodující Senát a Parlament.   To hlavní přijde. Volba do těchto orgánů  a komunální volby.

Nezapomínejme na to, co politické strany činily, na pana Kalouska, Schwarzenberga i Nečase! Na jejich podporu a spolupráci se spolkem  LIDEM!

Nebuďte jako PILÁT – myji si ruce!  Následky přijdou. Byli byste pokrytci.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.