Město očima nezávislého člověka

Několik vět k současnému dění

19.05.2012 13:38

V reakci na můj článek „Rath není idiot, tak proč děláte idioty z nás?“ reagoval jeden s diskutujících podobně jako zde v diskuzi na mých novinách člověk podepisovaný jménem Pavelka. 

Na člověka podepisujícího se Pavelkou nehodlám naprosto vůbec reagovat, i když je mi ho líto. Je to totiž typický frustrovaný človíček, naprosto neznámý, naprosto bezvýznamný, který toho pro společnost zřejmě mnoho neudělal, a tak se chce zviditelňovat alespoň zvracením na druhé. Mohl bych jeho příspěvky naprosto klidně mazat, mohl bych mu znemožnit přístup do diskuze, ale nedělám to. Domnívám se totiž, že si o jeho duševní úrovni udělají rozumní čtenáři vlastní názor. Tak ať tedy exhibuje v diskuzi dál, docela se jím bavím. 

Druhý příspěvek mě označil, pod zmiňovaným článkem na blogu idnes, jako snad posledního středočeského socdemáka, který Rathovi zůstal věrný. Pravděpodobně si onen diskutující nepřečetl článek pozorně. Jsem si s téměř stoprocentně jist, že Rath, stejně jako další vysoce postavení politici, čistý není. 

Jenom mně, ale i spoustě dalších lidí vadilo, jakým způsobem postupovala policie, jak byla přímo excelentně porušena Ústava ČR a veškeré zákony týkající se problematiky trestné činnosti volených a imunitou obdařených zástupců lidu. 

Stejně tak, a též naprosto flagrantně a všemi médii, byla porušena i Charta lidských práv a svobod, kde se píše, že vždy, tedy i u politiků, platí právo presumpce neviny a na obviněného je třeba se dívat až do vynešení rozsudku jako na nevinného. Současná média ovládaná v naprosté většině německým kapitálem ho již lynčovala. 

Rath, byl policií obviněn a především vzat do vazby v rozporu s ústavou. Dosud ho sněmovna nezbavila imunity, ale hlavně, je mu bráněno vykonávat své právo vystupovat na veřejnosti. Je to přece politik. 

Jak je možné, že Ratha, poslance s imunitou, policie okamžitě odvezla do vazby a jiného obviněného, Janouška, klidně hned po zadržení při zcela evidentním trestném činu, nechala nejenom volně běhat po svobodě, ale dokonce před nimi telefonovat. Rath by prý mohl ovlivňovat svědky a Janoušek nikoliv? Vždyť už teď to vypadá tak, že starší Vietnamka se Janouškovi nakonec za pár milionů omluví za škodu způsobenou vlastním tělem na jeho vozidle a pražský kmotr si bude moci i nadále dělat ty své kšeftíky s politiky. 

Rathovým neústavním vzetí do vazby se vytvořil ohromný precedent, pravice se tím jenom ujistila, že si může dovolit všechno. A bude toho využívat, jen proto, aby ovlivnila ovce, nazývajícími se voliči a jak v krajských, tak i v pozdějších parlamentních volbách neutrpěla zdrcující porážku. 

Ano, Rath zřejmě čistý nebyl, stejně jako desítky politiků ze všech stran před ním a s největší pravděpodobností i po něm, ale způsob, jakým byl z politiky odstraněn, svědčí o dvou faktech. Ten první je poznání, že demokracie v českém podání srdceryvně pláče, a to druhé poznání je ještě horší. Nejenže jsme nakročili k policejnímu státu, jak se někteří politici obávají, my už v něm žijeme. 

Policie, za vedení Kubiceho, kterého disident a jeden z prvních politických vězňů  polistopadové éry Hučín označil jako největšího gaunera ve státní funkci, může zlikvidovat každého, kdo se politikům nebude hodit do krámu. 

Říká se, že umírající kobyla nejvíce kope, pravici u nás, a o tom jsem naprosto přesvědčen, už zvoní hrana, a tak se neštítí sáhnout ke všemu, čím by si svou agónii, ale především rozkrádání republiky, prodloužila. 

Je to tak, i kdyby se pravičáci na hlavu postavili. Doufám jenom, že si při jakýchkoliv volbách lidé uvědomí, za čí vlády se jim žilo lépe. Jsem přesvědčen, že tahle vláda a tyto strany u moci to rozhodně nejsou.   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.