Město očima nezávislého člověka

Nemocnice bude žít!

02.02.2012 14:24

Osudem brandýské nemocnice jsem se podrobně a do detailů zajímal již od samého počátku let devadesátých. Tehdy se v nich střídali ředitelé jak na běžícím pásu a nemocnice se pomalu začala dostávat do červených čísel. Vše vyústilo v ohromný tunel a podvod na stát, město i lidi. Tehdejší hejtman Petr Bendl (ODS) za významné pomoci někdejšího předsedy poslaneckého klubu ODS v parlamentu a zetě bývalého ministra zdravotnictví Luďka Rubáše, Petra Tluchoře (oba ODS), připravil privatizaci jedenácti krajských nemocnic. Podle odborníků tyto nemocnice prodali tak lacino, že stát, potažmo kraj, tratil více než dvě miliardy korun.

Brandýskou nemocnici včetně všech budov a pozemků prodal Bendl firmě PP Hospitals. s.r.o. za neuvěřitelných 7,75 milionů korun. A téměř okamžitě, její tehdejší správce, majitel Kolínské nemocnice a.s., pod vedením koho jiného nežli Luďka Rubáše a dalšího zlatokopa a současného europoslance Cabrnocha, známého z kauzy IZIP, podepsal s novým nabyvatelem utajovaný dodatek smlouvy, kterým majitelům umožnil prodávat nemocniční majetek okamžitě a nikoliv až po privatizační smlouvou stanovené době.

A noví majitelé se začali kapsovat. Přiživil se ale i Rubáš, jak jinak, v majetku kolínské nemocnice si ponechal barokní budovu někdejšího Okresního zdravotnického archivu v Nehvizdech, a tu posléze v aukci na Kladně prodal za 5,5 milionů korun. Co na tom, že brandýská nemocnice v době její podřízenosti kolínské nemocnici musela do této nemovitosti investovat nemalé peníze na údržbu, například se měnily všechny okapy a svody a další nezbytné náklady, aby budova ještě více nechátrala, protože ji měla v majetku.

Prodalo se zdravotnické zařízení v Čelákovicích za 3,5 milionu korun, a pak se původní majitelé nemocnice v čele s jejím ředitelem Nesnídalem rozhodli, že ji prodají. Museli ovšem prodat spolu s nemocnicí zároveň i firmu, neboť jenom ta měla licenci na provozování zdravotnického zařízení, bez kterého by nemohly být propláceny náhrady pojišťovnami.

A koupil ji ještě větší gauner a zlatokop! Martin Vojtíšek poté prodal městu pozemky, označené v územním plánu jako nízká zeleň a ostatní plocha za cenu lukrativních stavebních pozemků ve středu města za neuvěřitelných 38 miliónů korun. Peníze, z kapsy daňových poplatníků, však do nemocnice nikdy nepřišly, zmizely neznámo kam. Podle auditu se na nich přiživil i podnikatel Kundrát z Brandýsa (ODS). Kompletní audit mám k dispozici.

Martin Vojtíšek, za významné pomoci svého komplice Janaty, pak zadlužili nemocnici až do výše více jak sto miliónů korun. Mezi jinými tunely neplatili ani jedinému dodavateli jak léků, tak služeb, takže počet věřitelů dosáhl většího čísla než 240. Mezi těmito věřiteli, jejichž seznam novým majitelům předal, aby s nimi mohli vytvořit splátkový kalendář, byla i firma patřící přímo Vojtíškovi a další firma jeho společníku Janatovi. Tyto firmy se však v seznamu věřitelů záměrně neobjevily a tudíž jim nemohly být peníze propláceny.

A právě o to šlo. Janata podal v únoru roku 2011 na nové majitele návrh na insolvenční řízení pro neplacení závazků. To se táhlo rok, přičemž nemocnice přišla, na základě tohoto řízení, o platby z pojišťoven. Zcela jasně zde byl záměr nemocnici zlikvidovat.

Od samého počátku kauzy „nemocnice“ mně osobně šlo o jediné – pomoci nemocnici zachránit pro pacienty! Kromě zveřejňování veškerých dostupných informací jsem současným majitelům pomohl zajistit setkání s vlivnými politiky, poslanci parlamentu, krajským hejtmanem a dalšími, kteří by  nemocnici mohli pomoci.

A pak konečně padlo soudní rozhodnutí, dne 1. února 2012, které v plném rozsahu zamítlo insolvenční návrh na společnost PP Hospitals s.r.o. současných majitelů, podaných právě Janatou a Vojtíškem

Právní zástupce společnosti PP Hospitals s.r.o., jedná se snad o nejznámějšího českého právníka, od kterého nemám souhlas se zveřejněním jeho jména, při soudním jednání pronesl tuto větu: „Ostatně se divím, že tito pánové (podnikatelé Vojtíšek a Janata) ještě nejsou v teplácích a pobíhají po svobodě.“ Vypovídá přesně o tom, jakým způsobem tito pánové podnikali, lépe řečeno tunelovali, v brandýské nemocnici.

Tímto soudním rozhodnutím je nemocnice zachráněna!

Pacienti, a podle majitelů nemocnice se jedná o spádovou oblast 60 až 100 tisíc lidí, už nemusejí mít obavy, že nemocnice bude zrušena a totálně rozprodána, rozkradena a vytunelována, jak o to pánové Vojtíšek s Janatou usilovali. Konečně se bude moci rozšiřovat rozsah lékařské péče, lékaři budou dostávat odpovídající mzdu a pacienti znovu získají k nemocnici důvěru.

A to vše bylo jen proto, aby si, za pomoci Bendla a jemu podobných supů, mohlo pár lidí pořádně namastit kapsy.

A na závěr malé připomenutí, tunelář středočeských nemocnic Bendl se stal, přičiněním kašpárka v roli ministerského předsedy Nečase, ministrem zemědělství a okamžitě začal podnikat kroky, aby mohl vytunelovat doposud úspěšný státní podnik, pivovar Budvar.

A při faktu, že se začíná konečně zkoumat způsob nabytí majetku dalšího ze členů zločinecké vlády Schwarzenberka, který Českou republiku záměrně poškozuje, kde jen může, rýsuje se naděje, že tahle protilidová vláda, konečně padne.

Je docela možné, že se koaliční strany navzájem sežerou.

Už aby to bylo!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.