Město očima nezávislého člověka

Nesrovnalosti vysvětleny

16.10.2014 09:45
 

V článku "Hospodaření radnice čeká otřes" poukázal Jan Blažek na chyby v transparentním účtu hnutí Podpora občanů. 

V diskusi pod tímto článkem vysvětlil zastupitel Jiří Vojta jak chyba vznikla:

Ano je tam nesrovnalost, neudělali jsme ji však my! Vznikla způsobem práce banky při tvorbě transparentního účtu - nejdříve musíte založit účet, vložit tam peníze a teprve posléze je banka z toho schopna udělat transparentní účet. Bohužel první vklady nejsou vidět. Banka musí provést opravu, kterou, lze udělat pouze mimo běžný provoz (alespoň tak nám to vedení banky zdůvodnilo). Osobně jsem se domníval, že to banka dávno upravila, protože jsme o to žádali někdy v polovině srpna. Já pracuji s výpisy, kde jsou uvedena všechna čísla a vůbec mne nenapadlo, že to ještě není opraveno. Po urgenci banka přislíbila, že opravy provede tento víkend. Předpokládám tedy, že v příštím týdnu můžete podrobit naše financování podrobné analýze.Takže mojim pochybením bylo, že jsem pokládal banku za instituci, která klientovi udělá co požaduje a že jsem si to nezkontroloval. Pokud to považujete za fatální, pak se Vám omlouvám.

Nepovažujeme to za fatální. Oceňujeme i fakt, že hnutí má transparentní účet, jen snad měl na něj být odkaz na webových stránkách, na chybu by někdo přišel dřív a nemusel vzniknout ani kritický článek. 

Za sebe a snad i za Vladimíra Kapala zopakuji. Ctíme vítěze voleb, tedy sdružení Naše dvouoměstí. S ohledem na náš volební výsledek jsme ihned po volbách přijali rozhodnutí se nijak neangažovat ve vedení města a pracovat v opozici. Té přísluší role kontrolní. Volbami nic nekončí, naopak začíná nové období. Na samém začátku se tvoří koalice a tak transparentně a srozumitelně komunikujeme s veřejností koho podpoříme, koho ne a proč. 

V článku Humlovi se volby nelíbily  Jaroslav Selner překroutil zcela význam mého sdělení. Je dobré si porovnat jeho text s originálem. Víc nemá smysl polemizovat. Co oceňuji, je zveřejnění tentokrát kompletního transparentního účtu hnutí Podpora občanů. 

Na závěr zopakuji. Naší plnou podporu má hnutí Naše dvouměstí. Jde o občany, kteří se v městě již delší dobu angažují, známe je z jednání zastupitelstva, máme s nimi shodný názor na pískovnu, Kaufland, respektive občanskou vybavenost Staré Bolelavi a snahu o zefektivnění hospodaření radnice. Není to prázdný marketinkový projekt. Je nám líto, že jim nemůžeme pomoci.

Je plně jejich odpovědností, jako vítěze voleb, jak bude sestavena rada a vedení města. Pokud budou oni většinovým prvkem v radě města budeme oba zastupitelé ČSSD konstruktivní opozicí. Představitelům hnutí jsem hned druhý den po volbách řekl, že nic nechceme, ale budeme je plně podporovat.

Pokud se nenaplní, i na fb stránkách diskutované, předvolební dohody ODS, TOP 09 a Podpory občanů budeme věřit, že město má ještě naději. 

Stanislav Huml

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.