Město očima nezávislého člověka

Nešťastná třináctka neplatí. Kandiduje čtrnáct subjektů!

27.08.2014 12:49

V neoficiálních materiálech, které jsem obdržel, neboť jak je u nás zvykem, se oficiálních informací občanům dostává jak šafránu, bylo uvedeno pouze třináct kandidujících subjektů. V těchto materiálech chyběla Strana svobodných občanů. Tato informace se ke mně dostala teprve nyní.

Omlouvám se Straně svobodných občanů, že jsem ji v původním seznamu neuvedl, nevěděl jsem to. Neznám ani jméno lídra, takže ani tuto informaci zatím uvést nemohu. Nicméně tímto zjištěním se změnila nešťastná třináctka kandidujících subjektů na čtrnáct, snad to voličům přinese šťastnější ruku.

Fakt, že kandiduje o jeden subjekt více, však nic nemění na tom, že po volbách, ať už dopadnou jakkoliv, bude pro vítěznou stranu velice obtížné sestavit fungující koalici. Spektrum stran a hnutí je tak široké a s tak obšírnými zájmy, se kterými všechny subjekty do voleb jdou, že vytvoření fungující většinové koalice bude záležet na ohromném diplomatickém umění vítězné strany, shodnout se alespoň na základních styčných bodech, na jejichž základě by eventuální koalice mohla fungovat.

Občanům města bych přál, aby se toto jednání a vyjednávání včetně rozdělování funkcí, podařilo a vzniklá koalice fungovala v jejich prospěch a ve prospěch města.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.