Město očima nezávislého člověka

Nestáváme se policejním státem, už jím jsme!

13.04.2013 11:16

Minulý týden jsem byl  svědkem policejní honičky. Tedy, nebyla to přímo honička policejní, neboť hlavní roli  v ní nehráli státní policisté, ale obecní strážníci. A to je, jak všichni víme, značný rozdíl. Zatímco státní policisté jsou ve služebním poměru a stvrzují jej přísahou, obecní a městští strážníci jsou v pouhém pracovním poměru, tudíž bez přísahy.

Ale pokračujme v příběhu. Přede mnou jela audina. Bylo to v obci, jela předepsanou padesátkou a řidič jel zodpovědně. A bylo kupodivu sluníčko. Náhle mne předjela, šíleně riskantně a nebezpečně, pomalovaná škodovka v barvách obecní policie s rozsvíceným majákem a řvoucí sirénou. Proti jel kamion, měl jsem co dělat, abych těm šílencům uhnul a nevrazil přitom do svodidel, bylo tam velice málo místa.

Strážnická škodovka, byl to yetti, předjela předpisově jedoucí audinu, smýkla se před ní a s kvílením gum ji zastavila, Vyskočili dva strážníci, jednomu to dalo dost práce, protože byl jaksi více při těle, a vrhli se na řidiče audiny. Čekal jsem, kdy vytáhnou pistole, staršího řidiče audiny mrsknou na zem nebo ho rovnou zastřelí. Zastavil jsem, nebylo kudy je objet.

A ti strážníci začali řvát jako by je na nože bral. A důvod? Světe, div se! Onen postarší řidič audiny v jarním, stále ještě ostrém slunci, zapomněl rozsvítit světla. To byl jeho jediný přečin.

A kvůli tomu tihle idioti, v uniformách obecních strážníků, ohrozili nejen mne, ale i protijedoucí kamion a řidiče audiny. Jen kvůli tomu, že audina nesvítila.

Podle veřejně dostupných zdrojů je známo, že máme v Evropě jeden z nejvyšších počtů státních policistů k poměru k počtu obyvatel. A to se počítali pouze státní policisté. Kolik u nás máme městských či obecních strážníků nevím, nikde jsem se jejich počet nedopídil. Ale určitě hodně.

A protože tito hlupáci, kteří by se jinak neuživili, mají takové pravomoci, že si mohou zcela beztrestně dovolit vůči občanům této země naprosto vše, lze je zařadit mezi policisty. Proto tvrdím, že jsme policejním státem.

Ztratí se vám auto? Vykradou vám byt či dům? Na dopadení pachatele nečekejte, naše slavná policie po nich ani nepátrá, má přece jiné starosti. Třeba měřit rychlosti, hlídat špatné parkování, pomáhat různým zločincům v jejich nekalé  činnosti. Ano, i toto provádějí státní policisté, však také kvůli tomu byl zatčen ředitel  či velitel, nevím jak se tato funkce správně nazývá, Obvodního oddělení v Unhošti i s jeho zástupci.

A co spáchali? Spojili se s vymahačskou firmou, tipovali si z policejní databáze bohaté podnikatele, a pak je vydírali. A představte si, za účasti opravdových policistů v uniformách.

Pomáhat a chránit má na svých autech naše slavná policie. Ale komu má pomáhat a koho chránit? No přece sama sebe, nás občany v žádném případě.

Městská policie vznikla proto, aby chránila klid, majetek a zdraví občanů v daném městě či obci. A co  dělá? Hraje si na americké  šerify podle scénářů céčkových amerických filmových braků. Nic víc.

Tito biřicové by podle mne neměli mít právo zasahovat do automobilového provozu, neměli  by mít právo zastavovat vozidla, měřit rychlosti a vůbec udělovat pokuty řidičům, od toho si platíme jednu z nejpočetnějších policií v Evropě. Měli  by chodit po městech a obcích a dohlížet na pořádek a klid.

Čím dál tím více jsem pro to, aby  se městská a obecní policie zrušila. Za dvacet let existence nedělá nic jiného než že otravuje pokojné lidi. V jedné hospodě se rvali cikáni s ostatními hosty, zavolala se městská policie. A co udělala? Nic. Strážníci  prošli sálem a zase odešli. Nezadrželi jediného viníka. Tak na co si takovou policii platíme?

Činnost městské policie se zvrhla, stejně jako vše v tomto státě. Nefunguje vůbec nic. Čím dříve někdo z opravdu odpovědných poslanců, pokud vůbec takový existuje, navrhne zrušení městské policie, měl by od voličů jistojistě zajištěn mandát i v dalších volbách. Městská policie je totiž ještě více nenáviděnější nežli někdejší VB. Slouží u ní totiž více hlupáků.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.