Město očima nezávislého člověka

Netradiční tradiční ĆARODĚJNICE

02.05.2014 16:30

Včera v podvečer proběhla avizovaná akce Pálení čarodějnic na ohrožené Papežské louce ve Staré Boleslavi. Tento happening, organizovaný opozičními zastupiteli ve spolupráci s členy občanských sdružení, se konal na pozemku majitelky, která rovněž nesouhlasí s plánovanou těžbou písku.

         Všechny příchozí přivítal krátkým projevem poslanec Stanislav Huml. Připomenul všechny negativní důsledky, hrozící v případě otevření nové pískovny a hlavně následného zavážení vytěžené jámy odpadem. Po tomto vážném tématu nastal čas pro to příjemnější z celé akce.

         Ukázka výcviku psů z klubu ZKO 795 Stará Boleslav byla původně plánována spíše pro dětské diváky, ale skvělá podívaná upoutala všechny příchozí. Každý z nás, kdo má doma psa, tiše záviděl při sledování názorných ukázek. Především v závěru, kdy cvičitel Jan Rychnovský, předvedl vysokou „odbornost“ svého psa Esky. Zadržení utíkajícího „pachatele“ bylo velmi přesvědčivé. Přiznám se, v reálné situaci raději utíkat nebudu.

          Následovalo přetahování lanem v kategorii dětí, které naladilo k soutěživostii starší. Vždyť mnoho z nás zůstává „dítětem“ až do důchodu. Legrace neznávěkové hranice. U některých bylo přetahování lanem sice vykoupeno zelenými koleny u kalhot, ale od čeho jsou pračky.

          Očekávaným vyvrcholením bylo tradiční opékání buřtů, nad, v té době již hezky, rozhořelým ohněm. Jsem přesvědčen, že vlastnoručně opečená uzenka chutná vždy nejvíce.

          Pro dobrou náladu po dobu celé akce vyhrávala hudební skupina Ing. Miloše Rady.

          Myslím, že všichni příchozí prožili i díky slunečnému počasí velmi příjemné odpoledne.  Vše jen trochu kalila představa, že na této kvetoucí louce je to možná letos naposled. V jámě pískovny nebo na hromadě odpadků to vážně nebude ono.

 

Jan Blažek

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.