Město očima nezávislého člověka

Nové dětské zařízení přece jen bude

10.06.2013 12:47

Město nemá dostatečnou kapacitu mateřských školek. Z tohoto důvodu již vzniklo několik mimoškolských dětských zařízení pro děti v předškolním věku, které provozují soukromé subjekty. Jelikož však nemohou být tato zařízení zařazena do školských zařízení, nesou různé názvy, například dětské kluby, ale fakticky plní funkci mateřské školky. U všech těchto zařízení pak město poskytuje provozovatelům dotace.

Před nějakým časem informovala radu města firma Gambit s.r.o. se sídlem S. K. Neumanna v Brandýse nad Labem o záměru zřídit takové mimoškolské zařízení pro děti předškolního věku. Tehdy s tímto návrhem rada města souhlasila, vyžádala si však od jednatele společnosti Eduarda Tůmy další podklady a dokumenty včetně návrhu smlouvy s městem.

Nyní byly veškeré podklady radě města společností poskytnuty a rada města se usnesla, že smlouvu s firmou Gambit s.r.o. podepíše, tudíž nová školka může vzniknout. Zápis z jednání rady města uvádí, že mimoškolské zařízení bude v sídle firmy, tedy v ulici S. K. Neumanna v Brandýse nad Labem, ale již neuvádí, kdy by do ní mohly děti nastoupit, kde se mají rodiče hlásit, ale ani to pro kolik dětí se toto zařízení otevře. Zápis též neobsahoval výši městského příspěvku, které bude město zařízení poskytovat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.