Město očima nezávislého člověka

Novoroční Vox v Čelákovicích

07.01.2013 16:36

Ve čtvrtek 3.1. 2013 vystoupil v kostele Nanebevzetí Panny Marie známý pěvecký sbor Vox Nymburgensis pod vedením sbormistra Jana Mikuška. Repertoár s vánoční tématikou zahrnoval  jak velmi pečlivě vybraná díla  osvědčených starých mistrů, např. Adama Michny z Otradovic a Karla Václava Holana Rovenského, tak  skladby autorů  současnosti – zazněla díla Petra Ebena, Javiera Busto i mistra  amerického chorálu Mortena Lauridsena. Publikum slyšelo i část Valašské jitřní mše Jaroslava Křičky (1882-1969), a několik úprav lidových písní.

Soubor zaujal intonační jistotou, dynamickou souhrou i procítěným výrazem. Vysokou úrovní těchto kvalit Vox opět dokázal, že běžnou laťku amatérských souborů suverénně přesahuje. To také potvrdilo  nadšené publikum, které sbor odměnilo dlouhým potleskem.

Vox Nymburgensis tak důstojně otevřel pro hudební kulturu regionu důležitý nový rok 2013.  Připomeneme si v něm totiž hned dvě důležitá výročí čelákovického hudebního skladatele evropského významu Jana Zacha (1713-1773)  –  tedy 300 let od jeho narození a 240  let od úmrtí.

Spolek pro varhanní hudbu,o.s.

Čelákovice

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.