Město očima nezávislého člověka

O Kauflandu se neustále mlčí

07.03.2013 12:00

Na zasedání rady města koncem února seznámil  radu starosta města Ondřej Přenosil o posledním vývoji v jednáních s firmou Qinn Invest s.r.o. o případné směně pozemků a výstavbě Obchodního centra Kaufland na Zápské.

Zápis z jednání rady města uvádí pouze jedinou větu, a to, že tyto informace starosty vzala rada města na vědomí. V zápisu se neuvedlo ani jediné slovo o tom, jaká jednání a v jakém smyslu mezi investorem a starostou probíhala.

Vzhledem k tomu, že záměr směny pozemků kvůli výstavbě Kauflandu na Zápské vzbudil značnou nevoli zejména u obyvatel této lokality a především zahrádkářů, kteří by přišly o své zahrádky, navíc odpor vůči výstavbě byl podpořen i dalším Občanským sdružením předsedy Vojty, je taktika města zcela zřejmá.

Stejně jako původní  záměr investora stavět Kaufland na pozemcích firmy, o kterém nikdy zastupitelstvo nehlasovalo a problém se nechal vyhnít, i v tomto případě používá rada města stejnou taktiku, byť s malou obměnou. Tentokrát čeká až hněv lidí a zejména zahrádkářů odezní a vedení města by pak snáze svůj záměr se směnou pozemků mohlo realizovat.

A tak se nikde v zápisu z jednání rady města žádné podrobné informace o jednání  s investorem neobjevují. Nakonec však stejně vše zbude na zastupitele, kteří o eventuelní směně pozemků budou muset rozhodnout. A podle toho, jak kteří zastupitelé budou hlasovat, poznají obyvatelé města, komu z nich opravdu záleží na životě lidí ve městě.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.