Město očima nezávislého člověka

Obávám se, že volby budou zmanipulované

18.01.2013 13:11

Při pozorném sledování sčítání hlasů v prvním kole prezidentských voleb mne velice překvapilo, jak od samotného počátku přibývalo hlasů pro kandidáta nejhorší a protilidové strany TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Tento můj pocit byl umocněn i faktem, že první kompletní výsledky přicházely do volebního centra nejdříve z malých volebních okrsků, tedy z malých obcí, venkova, chcete-li, kde podle mých informací a zjišťování, zvítězil Miloš Zeman. Výsledky z velkých měst, kde většinou údajně zvítězil Schwarzenberg, docházely až nakonec.

Zároveň mne překvapilo, s jakou vehemencí byl Schwarzenberg podporován většinou médií, která jsou převážně v rukách německých majitelů, ale i veřejnoprávní televize. Maně jsem si přitom vzpomněl na celonárodní referendum o našem vstupu do EU. I tehdy, pouhé dvě hodiny před uzavřením volebních místností, bylo pro náš vstup nedostatečné množství souhlasných hlasů. A pak náhle, v období od osmi do deseti hodin večer, se potřebný počet hlasů, jak mávnutím kouzelného proutku, objevil.

I tehdy jsem si vzpomněl na slova tehdejšího premiéra Špidly, který ještě před konáním referenda v televizi prohlásil, že nás, jako stát, stály přístupové dohody do EU již tolik peněz, že si vůbec nedokáže ani představit, že by referendum nedopadlo dobře. A právě tehdy jsem si uvědomil, jak snadno lze volby zmanipulovat.

Byl jsem též jedním z mnoha, kdož trávil čas jako komisař ve volební místnosti. Tam nebylo možné s hlasy manipulovat, prováděli jsme to společně a všichni byli pod kontrolou všech. Jenomže výsledky se pak posílají do krajských volebních sčítacích štábů a nakonec do republikového hlavního volebního štábu, odkud teprve jdou výsledky do světa a do médií.

A právě tam už není žádná občanská kontrola sčítání hlasů, tam už to provádí pár úředníků a jak známo, třeba pod pohrůžkou ztráty práce, lze velice snadno hlasy zaměnit a volby zmanipulovat. Nikdo z veřejnosti u toho není ani být nemůže.

Totéž platí u všech voleb. Fakt, že v naší republice k manipulaci dochází, je veřejně známý. Jenom vzpomeňme na televizní debatu bývalého ministra Drábka (TOP 09), který ač byl, hned po Kalouskovi, nejméně oblíbeným ministrem vlády, protože kradl lidem peníze z kapes, v televizní debatě s velikou převahou zvítězil. Jeden z počítačových odborníků pak zveřejnil a dokázal, jak snadno lze hlasování zmanipulovat a jak k jeho vítězství došlo.

Obávám se proto, že stejný případ se bude opakovat i při volbě prezidenta. Karel Schwarzenberg, jak ostatně včera v televizním duelu přiznal, by šel plně na ruku Němcům, konkrétně sudetským Němcům. Šel dokonce tak daleko, že by jim vracel občanství a především majetky. Kdo tedy má veliký zájem na tom, aby byl prezidentem právě on?

Obávám se, moc se obávám, že je již dávno předem rozhodnuto, jako bylo kdysi o našem vstupu do EU. Prezidentem se stane právě Schwarzenberg, protože právě on vyhovuje lidem, kteří tahají za nitky nejen u nás, ale i v celé EU a prakticky v celém světě. Koneckonců již se o tom psalo nesčíslněkrát.

A tak dnes, v pátek 18. ledna, si dovolím zahrát na prognostika a předpovědět, že naším prvním prezidentem zvoleným přímou volbou, se stane právě Karel Schwarzenberg.

A to teprve bude konec svéprávnosti, svébytnosti a suverenity České republiky. A vůbec přitom nebude záležet na tom, jak hlasovali lidičky ve státě, je to dávno rozhodnuto a dohodnuto předem.

K volbám přesto půjdu a budu volit Miloše Zemana. I když ani on není tím pravým ořechovým, je to přece jen roduvěrný Čech a hájil by zájmy státu a lidí v něm. A navíc, velice dobře mu rozumím, na rozdíl od Schwarzenberga, kterému nerozumějí ani Rakušané, když hovoří mateřským jazykem.

Pokud bych se mýlil a prezidentem by se přece jenom stal Zeman, byl bych velice rád a za svou chybnou úvahu bych se omluvil veřejně. Ale zatím jsem přesvědčen, že se nepletu. Vše tomu totiž nasvědčuje.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.