Město očima nezávislého člověka

OBČANE, JAK PRACUJE TVŮJ ZAMĚSTNANEC?

19.04.2013 15:45

Kdo lehce nabývá peněz, tomu může být lhostejno jak a za co se jeho peníze vydávají. Ale ani všem jim není toto lhostejné. Ze statistik víme, že více jak 60% lidí nemá ani průměrný příjem, to je  cca 25 000 Kč měsíčně. Mnozí žijí od výplaty k výplatě. Každá koruna dobrá. Ale zajímáme se jak za naše peníze pracují naši zaměstnanci ?! Část z nás si je vybrala a části bylo lhostejno kdo pro ně bude pracovat. Ti kterým bylo lhostejno jaký bude jeho zaměstnanec jsou ti kteří našli k volbám.

Kdo jsou našimi zaměstnanci? Přece poslanci Sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky. i když si mnozí z nich myslí, že jsou zaměstnanci svých politických stran. A také se podle toho chovají. (je vhodné si přečíst slib poslance). Zda je jejich „mzda“  za odvedenou práci nízká nebo  vysoká si musíme vyhodnotit sami u každého jednotlivce.

Jejich pracovitost a prospěšnost pro stát je různá. Co o nich jmenovitě víme?  Ze sdělovacích prostředků málo. Mimo Dr. Ratha, kde nám bylo sděleno, že i když je mu (účelově) znemožněno zúčastňovat se zasedání, předložil 6 návrhů zákonů. Že by ze zasedání, při použití GPS náramku, mohl utéci do zahraničí nebo pod kamerami a v přítomnosti poslanců mohl ovlivňovat svědky, je vysvětlení vhodné pro chovance ústavu mentálně postižených.

 Jakou zákonodárnou práci odevzdali Vlasta Parkanová nebo Alexandr Vondra s šetřeným hříchem ztráty několikanásobně vyšší než u Dr. Rátha? (A to požívají svobody pohybu, neboť u nich přece nehrozí, že by utekli do zahraničí nebo ovlivňovali svědky. Možná je znám výsledek soudního řízení) To nám sdělovací prostředky nesdělily.

Před volbami nás zájemci o poslanecký mandát navštěvují, slibují i dávají různé drobné dárky. Po volbách o nich moc nevíme. Je to i naše chyba!

Je třeba, aby poslanec věděl, že byl zvolen voličem ne jen politickou stranou, že je placen z našich daní a proto máme právo znát jeho činnost. Je to náš zaměstnanec!

Dotazujte se proto svého poslance, jak a proč v daném případě hlasoval, jaké návrhy a s kým předkládal. Za styk s voličem platíme i asistenty poslanců.. Budou-li poslanci pociťovat jakousi kontrolu své práce, budou zodpovědněji přistupovat ke své práci a rozhodování. Zvláště mají-li zájem o poslancování i v dalším období. A to většinou mají!!

Potřebné kontaktní údaje najdete na počítači:  info@nasipolitici.cz  Jsou zde i zajímavé údaje o jejich podnikání nebo „trafikách“. Nebo se o adresy můžete obrátit přímo na kancelář Parlamentu nebo Senátu.

Kontaktujte své zaměstnance, nejste jejich podřízení, budete mít „černé na bílém“  ukázku jejich práce.        

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.